Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya turu listesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başta Afrin olmak üzere önemli gündemlerle 4-10 Şubat tarihleri arasında bazı ülkelerle önemli görüşmelere gerçekleştirecek. İşte o ülkelerin isimleri belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya turu listesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4-10 Şubat tarihleri arasında Vatikan, İtalya, Brezilya, Uruguay ve Venezuela’ya resmi ziyaretlerde bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatikan, İtalya, Brezilya, Uruguay ve Venezuela'ya ziyarette bulunacak. 4-10 Şubat tarihlerinde yapılacak ziyaretlerde ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye'de yaşanan krizler, Afrin operasyonu ve terörle mücadele gibi konuların görüşülmesi öngörülüyor.

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Francesco'yla Kudüs krizini telefonda değerlendirmesinden sonra Vatikan'a gidebileceğini söylemişti. Vatikan ziyareti, ayrıca Türkiye'den Cumhurbaşkanlığı düzeyinde 1959 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar'dan sonra ilk kez yapılma özelliğini taşıyor.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün, İngiltere Başbakanı May ile telefonda da görüştü.Cumhurbaşkanı Erdoğan başta Afrin olmak üzere önemli gündemlerle 4-10 Şubat tarihleri arasında bazı ülkelerle önemli görüşmelere gerçekleştirecek. İşte o ülkelerin isimleri belli oldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER