Cumhuriyet'in 94. yılı coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı'nın 94.yılı kutlama töreni coşkulu bir kutlama ile İznik’te gerçekleşti. Çeşitli etkinlilerin düzenlendiği törene çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet'in 94. yılı coşkuyla kutlandı

İznik'te Cumhuriyet’in 94. yıldönümü törenlerle kutlandı. İlk tören 28 Ekim saat 13.00’te Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın burada Atatürk Anıtına çelenk sundu. İznik Kaymakamlığı’nda Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın eşliğinde tebrikleri kabul etti. Heyet ardından İznik Kapalı Pazar Yerinde ki kutlama programına geçti. Burada ki kutlama törenine İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sebahattin Taha Hasbutcu, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, Üsteğmen Tuncay Doğan, protokol üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetim kurulları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve Şanlı Gazilerimiz ile Kahraman Şehitlerimizin yakınları ile çok sayıda İznikli vatandaş katıldı.

EŞSİZ BİR ZAFER

Kaymakam Bayraktar konuşmasında “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesi, onun önderliğinde büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülmüş, bütün yokluklara ve zorluklara rağmen dünyada eşine ender rastlanan bir zafer kazanılmıştır. Bu zafer Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılarak milli iradeyi esas alan yönetim anlayışı ile çağdaşlaşma ve ilerleme çabasına girilmiştir” dedi.

KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

Törende Alparslan Ortaokulu öğrencilerinden Sıla Cırık, Yiğit Potur ve Yağmur Temel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okudular ve ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Ardıç yönetiminde ki halk oyunları ekibi tarafından gösteriler sergilendi. Kutlama töreninde son gösteriyi ve konseri ise İznik Belediyesi Mehter Takımı yaptı. Mehter Takımı seslendirdikleri birbirinden güzel marş ve ezgiler ile izleyicilerden büyük beğeni topladılar. Mehter konserinin ardından sırasıyla okullar kortej geçişi yaparak tören alanından ayrıldılar. Protokol üyeleri tören sonrasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını hazırlayan İznik Alpaslan Ortaokulu öğrencilerini, öğretmen ve idarecilerini tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER