DHA YURT BÜLTENİ - 11

İzmir'de 2 doktor ve 1 hastane polisi darp edildi İZMİR'in Bornova ilçesindeki üniversite hastanesinde, 1'i kadın 2 doktor ile diğeri hastanede görevli polis memuru olmak üzere 3 görevli darp edildi. Olayla ilgili 3 kişi, polis ekiplerince...

DHA YURT BÜLTENİ - 11

İzmir'de 2 doktor ve 1 hastane polisi darp edildi

İZMİR'in Bornova ilçesindeki üniversite hastanesinde, 1'i kadın 2 doktor ile diğeri hastanede görevli polis memuru olmak üzere 3 görevli darp edildi. Olayla ilgili 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.
Olay, dün akşam, Ege Üniversitesi Acil Servisi'nde meydana geldi. Trafik kazası geçirdikten sonra hafif yaralanan Ersin B., kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Burada uzun süre beklediği gerekçesiyle kadın doktor Ö.K.'ye tepki gösteren Ersin B., daha ağır hastaların olduğunu, sakin olup beklemesi gerektiğini cevabını alınca bir anda bağırmaya başladı. Bunun üzerine bir başka doktor O.T., Ersin B.'yi uyardı. İddiaya göre bir anda çılgına dönen Ersin B., yanındaki arkadaşı İbrahim Halil Ç. ile birlikte 1'i kadın 2 doktora saldırarak darp etti. Hastane personeli 'beyaz kod' uygulamasına başvururken, araya giren hastane polisi M.K. de darp edildi. Durumun bildirilmesi üzerine hastaneye çok sayıda polis sevk edildi. Bu sırada İbrahim Halil Ç. kaçarak gözden kayboldu. Yakalanan ve geçirdiği kaza nedeniyle yaralı olan Ersin B. tedavisi için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.  Ersin B. tedavisi tamamlanınce emniyete götürüleceği öğrenildi. Kaçan İbrahim Halil Ç. ise, Bornova'daki Ankara Caddesi üzerinde, 35 AFC 320 plakalı otomobilde, yanında bulunan Çetin Ö. ile birlikte yakalandı. İkili gözaltına alınırken, Çetin Ö.'nin üst aramasında ruhsatsız 1 tabanca, tabancaya ait şarjör ve mermilerle bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. İbrahim Halil Ç.'nin üst aramasında ise yine tabanca ve tabancaya ait şarjör ele geçirildi. Polisin yaptığı incelemede, Ersin B.'nin 'çocuğa karşı cinsel istismar', 'kasten yaralama' ve 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımından' çok sayıda suç kaydı bulunduğu tespit edildi. İbrahim Halil Ç.'nin ise yapılan 'cinsel istismar', 'kasten yaralama', 'uyuşturucu ve uyarıcı veya uyarıcı madde kullanma' suçundan hakkında arama kararı bulunduğu belirlendi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Olayın meydana geldiği hastaneden görüntüler
Haber: Davut CAN - Kamera: Melis KARAKUZULU / İZMİR, ()

============================

Bolu Valisi Ümit'ten, aile ziyaretleri uyarısı

BOLU Valisi Ahmet Ümit, bulaşın önlenmesi için aile ziyaretlerinin durdurulmasını isteyerek, "İlimizdeki koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor. İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor." dedi. 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte koronavirüs ile ilgili son durum hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Ahmet Ümit, kentte vakaların kontrol altına alınamadığını ifade ederek, "İlimizdeki koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor. İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor. Onun için gerekli anket ve araştırmaları yaptık. Bu anketlerin ve araştırmaların neticesinde ortaya çıkmış olan sonuçlara göre değerlendirme yapıyoruz. Dün amirlerle toplantı yaptık, bugün herkesle beraber bir toplantı yapacağız. Olayın önemini anlatacağız. Yani bizim bu işin ciddiyetini anlamamız için bir yakınımızı kaybetmemiz gerekmiyor. Bizim hasta olmamız gerekmiyor. Bu olay önemli, bu olay ciddi. Bizim maske, mesafe ve hijyen olmak üzere devletin almış olduğu kurallara tam olarak uymamız gerekiyor. Bizim bu virüsü kontrol altında tutmamız gerekiyor. İlimiz genelinde yayılmalar devam ediyor." dedi.

AİLELER BİRBİRİNİ ZİYARET ETMEYİ DURDURMALI
Vali Ahmet Ümit, hastalığın en fazla aile ziyaretleri nedeniyle bulaştığını belirterek, şöyle devam etti:
"En önemli bulaş alanlarının başında ziyaretler geliyor. Ziyaretleri kesinlikle durdurmalıyız. Aile ziyaretlerini kastediyorum. Aileler birbirini ziyaret etmeyi bir süre durdurmalı. Telefonlarla görüşelim. Birbirimize dua edelim, empati yapalım ama birbirimizle bir araya gelmeyelim. Ekonomik hayatın, üretimin ve eğitimin etkilenmemesi lazım. Kısacası kimsenin etkilenmemesi lazım. Onun için de ne kadar tedbire uyarsak o kadar başarılı oluruz. Unutmayalım tedbirler virüsten daha güçlüdür."

Kentte vakaların bu hızla artması devam ederse daha ağır tedbirler alınacağını söyleyen Ümit, "Eğer kontrol altına alınmazsa kesinlikle tedbirleri daha fazla artıracağız. Ama toplum hayatı, devlet hayatı, millet hayatı, bireysel hayat bir şekilde devam ediyor. Bu hayatı etkilemeyecek şekilde tedbirler almalıyız. Önce sağlık. Sağlık eğer daha ağır tedbiri gerektiriyorsa evet daha ağır tedbir alınacaktır." diye konuştu.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-Vali'nin açıklamaları
-İzzet Baysal Caddesi'nden detaylar

Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU,()

=================

Antalyalı estetik mağduru Uzunoğlu: Estetik mağdurlarını görünce ağlıyorum

Antalya'da geçirdiği estetik operasyon sonrası dudağının zarar gördüğünü iddia eden Songül Uzunoğlu, "Estetik mağdurlarını görünce ağlıyorum" dedi. 


Estetik operasyon sonrası tedavi için Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesi'nde Prof.Dr.Ömer Özkan tarafından ameliyat edilen Songül Uzunoğlu, "Estetik mağdurlarını gördüğümde ağlıyorum, yaşadığım travmalar gözümün önüne geliyor" dedi.


(ARŞİV GÖRÜNTÜLERLE) 

(16- 18 Aralık 2019- 11 Mayıs 2020 tarihli tarihli arşiv görüntüler)

Erol AKKIR/ANTALYA,()

=============================

Ailelerin, HDP önündeki eylemde 400'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 147 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 400'üncü günde de sürdürdü. Usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli-Pülümür yolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Adil (20) için eylem yapan Cennet Kabaklı, evladını almadan HDP il binası önünden ayrılmayacağını söyledi.

Diyarbakır'da yaşayan Mehmet Akar, geçen yıl 21 Ağustos'ta ortadan kayboldu. Akar'ın annesi Hacire Akar, 1 gün sonra HDP Diyarbakır il binası önüne geldi. Oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen anne Akar, il binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar'ın çocuğuna kavuşması, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler için umut oldu. Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'den itibaren HDP binası önünde oturma eylemine başladı.

EVLADINA KAVUŞAN AİLE SAYISI 18 OLDU
Hacire Akar'ın oğlu Mehmet'in yanı sıra eyleme katılanlardan Hatice Ceylan'ın oğlu Cafer, Hüsniye-Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye, Halime Kadran'ın torunu Halil İbrahim, Necla-Metin Açan çiftinin oğlu Harun, Nizamettin-Aslıhan Eşrefoğlu çiftinin oğlu Hüseyin, Gevriye Ayhan'ın kızı Pelda, Melik Aslan'ın oğlu Volkan, Muhteber Birlik'in oğlu Veysi, Cahide Alkan'ın oğlu Mehmet Emin, Şahize Altınkaynak'ın kızı Halise Alptekin, Naime Dalmış'ın kızı Tekoşin Açar, Sait Açar'ın oğlu Haşim, Cemal Ertaş'ın oğlu Ramazan, Sever Fidan'ın oğlu Tayfur Fidan, Gülşen Çetin'in oğlu Erdal Çetin, Fahrettin- Meryem Akkuş çiftinin oğulları Erkan daha önce örgütten kaçıp, teslim olmuştu. Fattah-Perihan Kaya çiftinin oğlu Cuma'nın da teslim olmasıyla evlatlarına kavuşan aile sayısı 18'e çıktı. Aileler, eylemleri sırasında, koronavirüs tedbirlerine de uyuyor.

'SENİ ALMADAN BURADAN GİTMEYECEĞİM'
Usta birliğine giderken, 2015 yılında Tunceli-Pülümür yolunda PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Adil için Gaziantep'ten gelerek, oturma eylemi yapan Cennet Kabaklı, 400 gündür eylemde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"6 yıl oldu. Oğlum zindanlarda aç susuz bir şekilde ve ben dayanamıyorum artık. Benim evladımı versinler. Hiç vicdanları yok mu? Ne olur bıraksınlar evladımı. Bana yaptıkları bu zülüm, işkence, acı yeter. Son versinler artık, bütün annelerin evlatlarını bıraksınlar. Benim evladımı da beraber bıraksınlar. Hepimizin acısı aynı. 18 aile çocuğuna kavuştu. Biz bu haberleri aldığımız için seviniyoruz, çok mutlu oluyoruz. Bu bize ümit veriyor. Allah'tan ümit kesilmez. Buradan oğluma da sesleniyorum; Eğer ki dinlettiriyorlarsa, ben senin arkandayım. Ben seni almadan buradan gitmeyeceğim. Eylemime devam edeceğim. Sen gelene kadar ben buradayım annem" dedi.

Görüntü Dökümü
----------
HDP il binası önü
Ailelerin bekleyişi
Cennet Kabaklı'ın konuşması
Genel ve detay görüntüler
Haber-Kamera: Burak EMEK-Nurettin FİDANCAN/DİYARBAKIR,()

=======

Polis, ceza yiyeceğini sanan motosiklet sürücülerine kask dağıttı

AYDIN'ın Söke ilçesinde motosiklet kullanan kasksız sürücülere kask dağıttı. Kaskı olamayan sürücüler, polisi karşısında görünce önce ceza yeme korkusu yaşadı ancak sonra sevindi.
Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından trafikte kazaları önleme amaçlı başlatılan çalışmalar kapsamında kasksız motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı. Toplam 50 kaskın dağıtıldığı denetime Kaymakam Soner Zeybek, Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Gurgun ve polisler katıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yapılan trafik uygulamasında kaskı olmayan motosiklet sürücüleri durdurdu. Kaymakam Soner Zeybek, kaskı olmayan sürücüleri uyararak kask hediye etti. Sürücüler ise kasksız çıktıkları trafikte polis karşılarında görünce önce ceza yeme korkusuyla panikledi. Ancak kask hediye edilince mutluluk yaşadı. Söke'de 2020 yılında trafik denetlemelerinin sıklaşmasıyla kazalarda 2019 yılına oranda büyük azalma olduğu gözlendiği belirtildi. kask dağıtımın önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ;
-Polis kasksız sürücüleri durdurması ve uyarması:
-Kaymakam Soner Zeybek'in sürücülere kask dağıtması:
-Genel ve detay görüntüler:

Haber- Kamera: Burhan CEYHAN- İslam KELEŞ /  SÖKE (Aydın), ()

=====================

Alaşehir'de geniş katılımlı asayiş denetimi

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde polisin düzenlediği asayiş uygulamasında çeşitli suçlardan arandıkları belirlenen 2 kişi yakalanırken, trafik kurallarını ihlal ettikleri ve evraklarında eksiklikler bulunan 4 araç sürücüsüne toplam 2 bin 664 lira para cezası kesilirken, 1 otomobil trafikten men edildi. Denetimlerde, bir miktar uyuşturucu madde ve ruhsatsız 3 av tüfeğine ele geçirildi.

Alaşehir'de Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Asayiş Şube ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ; çevik Kuvvet ile Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla 14.00 - 16.00 , 16.00 -18.00 ve 21.30 - 24.00 saatleri arasında denetimler yapıldı. Park, bahçe, metruk binalar ve umuma açık yerler ile sabit ve seyyar olarak mahalle ve sokaklarda 49 personel ve 1 özel eğitimli narkotik köpeğinin katılımıyla yapılan denetimlerde 335 kişinin kimlik sorgulamaları yapıldı, 57 aracın evrakları kontrol edildi. Ayrıca umuma açık 11 mekanda da denetlemelerde bulunuldu. Denetimde, çeşitli suçlardan arandıkları belirlenen 2 kişi yakalanırken, trafik kurallarını ihlal ettikleri ve evraklarında eksiklikler bulunan 4 araç sürücüsüne toplam 2 bin 664 lira para cezası kesilirken, 1 otomobil trafikten men edildi. 1 işyeri hakkında kimlik bildiriminde bulunmama ve konsomatris çalıştırma, bir diğer işyeri içinde kapalı alanda sigara içilmesi ve sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle tutanak tutuldu.

Denetimlerde ayrıca, toplam 1.8 gram esrar, 7.97 gram bonzai, 7.98 gram metamfetamin, 46 adet 'Lyrica' uyuşturucu hap, ruhsatsız 3 av tüfeği ele geçirilirken, 2'si uyuşturucu kullandığı, 6'sı da uyuşturucu madde imal edip, sattığı belirlenen toplam 8 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldı.

Polis yetkilileri, denetimlerin bundan sonra da süreceğini bildirdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Denetimlerden görüntü

-Polislerin araçları durdurup, arama yapması

-Özel eğitimli narkotik köpeği ile arama yapılması

-Genel ve detay görüntüler

Haber - Kamera: Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), ()

=======================

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER