DHA YURT BÜLTENİ - 11

DHA YURT BÜLTENİ - 11

ÖZHASEKİ: VURDUĞU ZAMAN MASADAN SES ÇIKARAN ÜLKELERİN DEDİĞİ OLUYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Orta Doğu coğrafyası üzerinde çok büyük hesapların olduğu bir dönemden geçiyoruz. ABD’nin, Avrupa Birliği’nin, Rusya’nın, Çin’in, Arap ülkelerinin, İsrail’in hesabı başka. Burada güçlü olan, dirayetli olan, vurduğu zaman masadan ses çıkaran ülkelerin dediği oluyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca düzenlenen ‘Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’na katılmak üzere Ordu’ya geldi. İlk olarak Ordu Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret eden Özhaseki, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Özhaseki, ziyaretinin ardından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

‘EĞER GÜCÜNÜZ VARSA, DEDİĞİNİZİ YAPARSINIZ’

Türkiye’nin zor bir coğrafyada olduğunu belirten Özhaseki, “Türkiye’nin şartları zor. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Zorluklarımız bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklanıyor. İnançlarımızdan kaynaklanıyor. Tarihte üstlendiğimiz misyondan kaynaklanıyor. Orta Doğu coğrafyası üzerinde çok büyük hesapların olduğu bir dönemden geçiyoruz. ABD’nin hesabı başka, Avrupa Birliği’nin hesabı başka, Rusya’nın ve Çin’in hesabı başka, Arap ülkelerinin hesabı başka, İsrail’in hesabı başka. Burada güçlü olan, dirayetli olan, vurduğu zaman masadan ses çıkaran ülkelerin dediği oluyor. Ben hukuk mezunuyum. Uluslararası hukuk diye bir şey var. Bir sürü de kurallar var ama değişmez kural güçtür. Eğer gücünüz varsa, dediğinizi yaparsınız. Gücünüz yoksa işiniz zorlaşır. Böyle zor bir ortamda, böyle bir zor coğrafyada iktidar olmak, güzel işler yapmak, bir taraftan şeytan taşlamak, bir taraftan da büyük eserler ortaya koyarak gidebilmek o kadar kolay işler değil. Allah’a hamdolsun ki böyle bir misyonu Allah bize yükledi” diye konuştu.

‘2023’TE DE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ’

Özhaseki, 2023 yılında yapılacak olan seçimlerin önemine de değinerek, “Her yaptığımız işte 2023 seçimlerini düşünerek adım atmamız lazım. Neden? Karşı tarafta öyle bir güruh var ki, onlara karşı mücadelemizde başarılı olmanın tek yolu çalışmaktır, doğruyu anlatmaktır, insanlarımızla beraber olmaktır. Başka bir çaresi yok. Ne biliyorsak o doğruyu anlatmalıyız. Karşımızda ABD var mı? Herkes biliyor ki var. Açık açık ilan ediyorlar. Saklısı gizlisi yok. Avrupa Birliği ülkeleri var mı? Var. Geçtiğimiz seçimlerde bakan arkadaşlarımızı ülkelerine sokmadılar ve konuşturmadılar ama PKK’lılara serbest. FETÖ’cülere serbest. Miting yapmaları, gösteri yapmaları serbest ama bize yasak. Peki CHP, var zaten. Türkiye’deki siyasi muhalefetin başını o çekiyor. Bir tarafına milliyetçi olduğunu söyleyen İYİ Parti’yi alıyor, bir tarafına bölücü olduğu kesin olan, yüzde yüz olan HDP’yi de alarak bir ortaklık kuruyorlar. İttifaklarınızı söyleyin dediğimiz zaman da İYİ Parti’yi söylüyorlar, utandıkları o partiyi de arkada saklayıp, kimseye göstermediklerini zannediyorlar. Millet de anlamıyor zannediyorlar. Böyle bir saflık da var. O kadar da aklımızla alay etmeseler iyi olur. Onlar da bize karşılar anladık. PKK karşı mı bize bu seçimlerde? Valla karşı. Peki FETÖ, DEAŞ, DHKP-C karşı mı? Karşı. Demek ki karşıda böyle bir güruh var. O zaman bizim daha gayretli olmamız lazım, çalışmamız lazım ve nihayetinde de o kötülere karşı asla iktidarı bırakmamak lazım. Oradan bir ittifak doğmaz, bir medeniyet doğmaz ama bizim yapacağımız çok iş var daha. Allah’ın izniyle bizler bu konuda üstümüze düşeni yaparak 2023’te de ipi göğüsleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, toplantı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında brifing aldı. 

Görüntü Dökümü:
-Basın toplantısından detay görüntüler
-Mehmet Özhaseki’nin toplantı salonuna gelişi
-Mehmet Özhaseki’nin açıklamaları

Haber/Kamera: Mustafa KIRLAK-ORDU-

==========

EVLAT NÖBETİNDEKİ ANNE: 32 KİŞİ TESLİM OLDU, İNŞALLAH 33'ÜNCÜ FARUK OLUR

DİYARBAKIR'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 236 ailenin evlat nöbeti, 773'üncü gününe girdi. Van'da 8 yıl önce 15 yaşında kaçırılan oğlu Faruk için Kars'tan gelen Rahime Taşçı, "Faruk'un elinden kalemi aldılar. Silah verdiler. Korkma oğlum, ceza yok. 32 kişi gelip teslim oldu. İnşallah 33'üncü Faruk olur" dedi.

Diyarbakır'da oğlu Mehmet Akar'ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını düşünerek, HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar'ın evladına kavuşması, diğer aileler için de umut oldu. Hacire Akar'ın da çağrısıyla çocuklarını bulmak isteyen aileler, 3 Eylül 2019'da HDP binası önünde oturma eylemine başladı. 773 gündür süren eylemde Hacire Akar ile birlikte çocuklarına kavuşan aile sayısı 32 oldu. 236 ailenin HDP binası önündeki eylemi devam ediyor.

'KORKMA OĞLUM, CEZA YOK'

Van'da 8 yıl önce 15 yaşında kaçırılan oğlu Faruk için Kars'tan gelerek HDP il binası önündeki eyleme katılan Rahime Taşçı, oğlunu HDP'lilerin PKK'ya götürdüğünü söyledi. Taşçı, "Sabah evden çıktı, akşam eve gelmedi. 2-3 defa Van'a gittim. Oğlumun orada olduğunu söylediler. Gittim, görmedim. Oğluma sesleniyorum. Bir telefon açsın. Sağ olduğunu söylesin. 8 senedir görmedim oğlumu. Çok özledim. Faruk'un elinden kalemi aldılar. Silah verdiler. Polis olmak istiyordu. 32 kişi gelip teslim oldu. İnşallah 33'üncü Faruk olur. Korkma oğlum, ceza yok. Devlet senin yanındadır. Seni özledik. Ben seni burada bekliyorum. Birlikte eve gideceğiz" diye konuştu.

Görüntü Dökümü
------------
Çadırdan detay
Çocuklarını bekleyen aileler
Çocukların fotoğrafları
Ailelerden detay
Anne Rahime Taşçı ile röp.
Oğlu Faruk Taşçı’nın fotoğrafı
Anne Taşçı’nın ağlaması
Genel ve detay

Haber-Kamera: Emrah KIZIL-Serdar SUNAR/DİYARBAKIR,()

================

BABASININ BÖBREĞİNİ VERDİĞİ POLİS MEMURU, BİR HAFTA SONRA YAŞAMINI YİTİRDİ

GAZİANTEP'te bir hafta önce babası Önder Durmaz’ın böbreğini verdiği polis memuru Batuhan Semih Durmaz (21), ani gelişen iç kanama sonucu hayatını kaybetti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yapan polis memuru Batuhan Semih Durmaz, bir süre önce rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. İlerlemiş böbrek hastalığı teşhisi konulan polis memuru, tedavi için memleketi Gaziantep'e geldi. Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören Durmaz’ın böbrek nakli olması gerektiği belirlendi. Batuhan Semih Durmaz, geçen hafta babasının böbreğinin uyum sağladığı belirlenince ameliyata alındı. Ameliyatı başarılı geçen Durmaz, dün taburcu olmaya hazırlanırken ani gelişen iç kanama nedeniyle yoğun bakıma alındı. Durmaz, bu sabaha karşı doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Durmaz için öğle vakti Asri Mezarlık'ta cenaze töreni düzenlendi. Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, polis memurları ile Durmaz ailesinin yakınları katıldı. Durmaz, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Köksal Mahallesi'ne götürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------------------
- Polis memuru Batuhan Semih Durmaz için tören düzenlenmesi
-Törene katılanlar
-Cenaze zamazının kılınması
-Durmaz'ın köyüne defin için yolcu edilmesi
-Babanın tören sırasında feryadı
- Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera:Ahmet ATMACA-GAZİANTEP-)

===============

KONFEKSİYON SAHİBİNİ İŞYERİNDE TABANCA İLE ÖLDÜRDÜ

TEKİRDAĞ'ın  Çorlu ilçesinde, konfeksiyon sahibi Hasan Koyuncu (33), işyerine gelen Necati Ö., tarafından tabanca  vurularak öldürüldü. Zanlıyı yakalayan vatandaşlar polise teslim etti. 

Olay, öğle saatlerinde Muhittin Mahallesi Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi üzerindeki belediye binası altında bulunan konfeksiyon mağazasında meydana geldi. Koyuncu ile işyerine gelen Necati Ö. arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Necati Ö., üzerinde taşıdığı tabancayı çıkarıp Koyuncu'ya ateş açtı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Koyuncu, yere yığılırken, silah sesleri üzerine işyerine gidenler Necati Ö.'yü etkisiz hale getirip, olay yerine yaklaşık 150 metre mesafedeki Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüp teslim etti.

Gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Hasan Koyuncu'nun hayatını kaybettiği belirlendi.İlçe Emniyet Müdürü Murat Tabak da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.  Koyuncu'nun cansız bedeni Çorlu Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-------------------------------------
-Olay yerinden detaylar
-Polis ekiplerinin çalışması 
-Çevrede toplananlar
-Sokağın kapatılması 
-Detaylar

Haber-Kamera: Mehmet YİRUN/ÇORLU(Tekirdağ),()- 

==========

SURİYE’DEN GELEN OTOMOBİLDE 290 BIÇAK İLE 40 MUŞTA ELE GEÇİRİLDİ

SURİYE'den gelen ve Akçakale Gümrük Kapısı’nda durdurulan otomobilde 290 sustalı bıçak ile 40 muşta ele geçirildi, sürücü gözaltına alındı.

Akçakale İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Suriye'nin Tel Abyad kentinden Akçakale Gümrük Kapısı'na giriş yapan otomobili şüphe üzerine durdudu. Yapılan aramada otomobilin stepne ve çamurluk gibi kısımlarına gizlenmiş 290 sustalı bıçak ile 40 muşta ele geçirildi. Bıçak ile muştalara el koyan ekipler, ismi açıklanmayan otomobili sürücüsünü gözaltına aldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------------------------------
- Otomobilde arama yapan ekipler
- Ele geçirilen sustalı bıçaklar
- Lastikten çıkarılan bıçaklar
- Genel ve detay görüntüler

Haber: Ömer ŞULUL-Kamera: -ŞANLIURFA - )

============================

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER