DHA YURT BÜLTENİ - 12

DARP EDİLEN DOKTORLAR İFADELERİNDE YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTI İzmir'de 2 doktor ile hastane polisi darbedildi (2) İzmir'in Bornova ilçesindeki üniversite hastanesinde darp edilen doktorlardan Ö.K. adlı kadın hekimin ifadesinde, "Ben normal...

DHA YURT BÜLTENİ - 12

DARP EDİLEN DOKTORLAR İFADELERİNDE YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTI
İzmir'de 2 doktor ile hastane polisi darbedildi (2)

İzmir'in Bornova ilçesindeki üniversite hastanesinde darp edilen doktorlardan Ö.K. adlı kadın hekimin ifadesinde, "Ben normal bir şekilde konuşurken ve derdimi anlatmaya çalışırken, şahıs bir anda bağırmaya başladı. Çok korktum ve arkadaşım O.T. bunu fark edince yanımıza geldi. Şahısların gözleri dönmüş gibiydi. Bu kadarıyla kurtulduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz" dediği öğrenildi. O.T. ise ifadesinde, "Acil serviste bu tür darp olaylarıyla sıkça karşılaştığımız için engellemeye çalıştım. Yatıştırmak için yanlarına gittim ancak daha da alevlendiler ve bize saldırdılar. Bizi korumak isteyen hastane polisimizin de üzerine yürüdüler. Bu kez ona da saldırmaya çalıştılar. Güvenlikler gelip müdahale etti, ancak şahıslar çok agresifti" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
Anons

Haber: Davut CAN- Kamera: Mücahit BEKTAŞ / İZMİR, ()

========

Narkotik polislerinden Azerbaycan'a destek

HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde narkotik polislerinin yaptığı operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 20 bin 500 adet captagon hap ele geçirildi. Narkotik polisleri, ele geçirdikleri haplarla 'Karabağ' yazarak, Ermenistan'ın saldırısı altındaki Azerbaycan'a destek verdi.
Reyhanlı İlçe Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince uyuşturucu madde ticareti ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda C.D., Y.Ü ve A.Ü  isimli şüphelilerin adreslerine baskın yapıldı. Baskında, 3 bin 372 gram ağırlığında yaklaşık 20 bin 500 adet captagon hap ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Öte yandan, narkotik ekipleri, ele geçirdikleri haplarla 'Karabağ' yazarak Ermenistan'ın saldırısı altındaki Azerbaycan'a destek verdi.

Görüntü Dökümü:
---------------------------
- Haplardan genel detay

SÜRE: 01'             BOYUT: 9.85 MB
Haber: Ferhat DERVİŞOĞLU - Kamera: REYHANLI(Hatay),()

===============

Cilvegözü’nde ihracat hareketliliği

HATAY’ın Reyhanlı ilçesindeki Suriye’ye açılan Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda ihracat yoğunluğu yaşanıyor. 
Yılın 9 ayında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden demir, çimento, petrol ürünleri, mermer ile çeşitli gıda maddeleri yüklenen 75 bin 600 TIR Reyhanlı’daki Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan çıkış yaptı. Cilvegözü ile Suriye’nin Bab-al Hava sınır kapısı arasında bulunan tampon bölgedeki TIR aktarma alanına geçen yüklü TIR’lar burada yüklerini boşaltarak yeniden Türkiye’ye geliyor.
1,5 MİLYON TON  İHRACAT 
Günlük yaklaşık 270-300 arası TIR’ın çıkış yaptığı Cilvegözü’nden yapılan ihracatta yaklaşık 1,5 milyon ton ürünün ihracatı gerçekleştirildi. Zaman zaman araç yoğunluğu da yaşanan Cilvegözü’nde alınan önlemler çerçevesinde TIR’lar aldıkları sıra numarası ile gümrük sahasına giriyor ve buradaki işlemlerin ardından da yüklerini ara bölgede aktardıktan sonra yeniden Türkiye’ye giriş yapıyorlar.

Görüntü Dökümü.

---------------------------

-Cilvegözü’ne gelen TIR’lar

-Gümrük sahasına giren tırlar

-Cilvegözü Gümrük Kapısı

-Yükünü boşalttıktan sonra tekrar dönenler

-Demir ve çimento yüklü olanlar

-Çıkış için sırada bekleyenler

SÜRE: 01’42", BOYUT: 191 MB

Haber, Kamera: Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),()-

===========

Polisten araçtan hırsızlığa karşı 'trafik ceza makbuzu' şeklinde uyarı broşürü

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde polis, araçlarda yaşanan hırsızlık olaylarına dikkat çekmek amacıyla 'trafik ceza makbuzu' şeklinde hazırlanan broşürleri hatalı park halindeki araçların sileceklerine yada camları açık araçların içine bıraktı. Ceza makbuzu şeklindeki broşürleri gerçek zannederek polisin yanına gelen sürücüler, broşürdeki uyarı yazısını okuduktan sonra ekiplere teşekkür etti.

Keşan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, özellikle camları açık ve kapıları kilitlenmeden bırakılan araçlarda yaşanan hırsızlık olaylarına dikkat çekmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Polis, üzerinde 'Bu bir ceza makbuzu değildir, sadece uyarıdır! Eşyalarınız sizin için değerli olmayabilir ama bizim için çok değerli. Lütfen aracınızın içerisinde kıymetli eşyalarınızı bırakmayın' yazılı 'trafik ceza makbuzu' şeklinde hazırlanan broşürleri şehir merkezinde hatalı park halindeki araçların sileceklerine yada camları açık araçların içine bıraktı. Ceza makbuzu şeklindeki broşürleri gerçek zannederek polisin yanına gelen sürücüler, broşürdeki uyarı yazısını okuduktan sonra ekiplere teşekkür etti. Polis, sürücülere konu hakkında bilgi vererek, değerli eşyalarının çalınmaması için araçlarını camlarını kapatıp, kapılarını kilitleyerek bırakmaları konusunda duyarlı olmaları için uyardı.

Görüntü Dökümü

----------------------

-Polisin ceza makbuzu şeklindeki broşürleri araç sileceklerine asması

-Polisin makbuzları camları açık araçlara bırakması

-Makbuzu gerçek zannederek polisin yanına gelenler

-Uyarı broşürünü okuyan sürücüler

-Polisin konuyla ilgili sürücüleri bilgilendirmesi

-Makbuz şeklindeki broşür detay

-Çarşıdaki trafik yoğunluğu

-Detaylar

Haber-Kamera: Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),()-


============

Denize girmeyi değil güneşlenmeyi tercih ettiler

*- Antalya'da 33 dereceye ulaşan hava sıcaklığından bunalanlar sahillere geldi. 

*- Tatilciler denize girmek yerine kumsalda güneşlenmeyi tercih etti.

Öğle saatlerinde hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerine çıkarak 33 dereceye ulaştığı turizm kenti Antalya'da sıcak havadan bunalan tatilciler dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne geldi. Kimi tatilciler sıcaklığı 28 derece olan denize girerek serinlemeye çalışırken, çoğu tatilci ise kumsalda uzanarak güneşlenmeyi tercih etti. Bazı tatilciler ise çocuklarıyla denize girerek eğlendi.
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre nem oranının yüzde 60'a ulaştı kentteki mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren düşmesi bekleniyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
--------------
- Sahilden görüntü
- Denize giren kişilerden görüntüler
- Denize giren çocuklardan görüntüler
- Sahilde güneşlenen kişilerden görüntüler

HABER-KAMERA: Semih ERSÖZLER/ANTALYA,()

==========

Dörtdivan'da yanan 40 hektarlık alan ağaçlandırılacak

BOLU'nun Dörtdivan ilçesinde 40 hektarlık ormanlık alanın yandığı yangının ardından, bölgede ağaçlandırma çalışması yapılacak. Çalışmaların 2021 yılının sonbaharında tamamlanması bekleniyor.

Bolu'nun Dörtdivan ilçesine bağlı Ortaköy Köyü mevkiinde 27 Eylül'de orman yangını çıktı. Yangın, havadan ve karadan müdahale ile 2 günde söndürüldü. Yangında 40 hektarlık alan zarar gördü. Bölgenin ağaçlandırılması için Bolu Orman Bölge Müdürlüğü çalışma başlattı. Ekipler, bölgenin yeşillendirilmesi için gerekli ortamın sağlanmasının ardından 2021 yılının bahar aylarında ağaçlandırma çalışması yapılacak. Ağaçlandırma çalışmasının 2021 yılının sonbaharında tamamlanması planlanıyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-Yangının arşiv görüntüleri

Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU,() 

=================================
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER