DHA YURT BÜLTENİ - 15

DHA YURT BÜLTENİ - 15
()- 

=================================

67 YAŞINDAKİ KADINI 800 BİN LİRA DOLANDIRAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ (2)
 
'ALDIKLARI ALTINLAR BENİM 52 SENELİK EMEĞİMDİ'
Kütahya'da telefonla dolandırıcılık şüphelilerinin 800 bin liralık altınını çaldığı Fatma Dobur (67), şüphelilerin yakalanmasına çok sevindiğini söyledi. Çalınan altınları biriktirmek için 52 sene çalıştığını anlatan Dobur, "Telefon geldi, 'bankaya altın yatırmışsın, kasa kiralamışsın. Bankanın içinde çalışan memurlar senin altınlarını sahte altınlarla değiştirmiş. Emniyet müdürü altınları istiyor, laboratuvarda kontrol edilecek. Acele al gel, biz polisiz, savcıyız' dediler. Aklım çıktı. 52 senelik emeğim onlar benim. Yemedim içmedim, çöplerden odun topladım. Ama beni yiyecek emeğimden hasret koydular. Benim hırsızlarım yakalanmış. Altınlarımı geri getirsinler. Başka bir şey istemiyorum. Onlar beni tanımıyor ben onları tanımıyorum. Alıp gittiler. Benim derdim bu. Allah bin kere razı olsun savcılarımızdan, emniyet müdürümüzden, polisimizden. Karşıma getirsinler bunları benim. Aç duruyorum, bir şey yapamıyorum. Polislerimize dua ediyorum. Allah'ım onları kötü insanlarla karşılaştırmasınö diye konuştu.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonla çökertilen çetenin 8 şüphelisi ise işlemlerinin ardından Kütahya Adliyesi'ne sevk edilerek savcılık sorgusuna alındı. Soruşturma sürüyor.
Görüntü Dökümü:
-Şüphelilerin emniyetten çıkarılması
-Şüphelilerin araca alınması
-Şüphelilerin adliyeye sevk edilmesi
-Fatma Dobur röp.
-Genel görüntüler

Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,()-

==================

GENÇ DOKTOR TOPRAĞA VERİLDİ

UŞAK Banaz'da evinin bahçesinde ölü bulunan Pratisyen Hekim Berkcan Çelikten (25), Burdur'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve geçtiğimiz günlerde Uşak'ın Banaz ilçesi devlet hastanesinde göreve başlayan Pratisyen Hekim Berkcan Çelikten, dün öğleden sonra evinin bahçesinde ölü bulundu. Çelikten'in cenazesi otopsi yapıldıktan sonra toprağa verilmek üzere memleketi Burdur'a getirildi. Cenaze törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ile ailesi, yakınları ve meslektaşları katıldı. Çelikten'in cenazesi, Sultandere Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
---------------
- Cenaze namazı
- Dua edilmesi
- Taziyeden görüntü


HABER-KAMERA: Mesut MADAN/BURDUR,     


============================

LEZZET FESTİVALİ'DE KESİLEN 2 TONLUK DANA, PİRİŞİRİLMEYE ÇALIŞILIRKEN KUYUYA DÜŞTÜ 

*- Aşçıların uzun uğraşı sonrası kuyudan çıkarılan dana, pişirildikten sonra davetlilere ikram edildi. 
*- Festivalde 2018 yılında da dana pişirilirken, yağlarının alev alması sonucu eti kül olmuştu.

Afyonkarahisar'da düzenlenen Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali'nde kurulan mini mutfakta kente özgü yemek, börek, hamur işi ve tatlılar hazırlandı. Etkinlikte 3 tonluk kazanda hazırlanan aşure, etkinliğe katılanlara dağıtıldı. Festivalin açılışına özel 2 tonluk dana kesildi. Daha sonra pişirilmesi için hazırlanan dikey çukur, meşe kömürüyle ateşlendi. Pişirmeye hazırlanan dana, caraskal yardımıyla yarısı dışarıda kalacak şekilde iki ayağından bağlanarak kuyuya yerleştirildi. Pişirilen dana, bağlandığı yerdeki etlerin kopmasıyla kuyuya düştü. Festivalde görevli aşçılar, danayı çukurdan çıkarmak için uzun uğraş verdi. Caraskal yardımıyla yeniden kaldırılan dana, kaburgalarından asılarak, pişirilmeye devam edildi. Pişirilen dana, cağ kebabı şeklinde kesilerek etkinliğe katılanlara ikram edildi. 
Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Malkoç, "Bu danayı, iç organları ve kellesi alınmış şekilde meşe kömüründe pişirmek istedik. 2 tonluk danamız büyük olduğundan dolayı, pişince etlerinden gevşedi. Biraz yere düştü. Sonrasında toparladık. Danamızı servise hazır hale getirdik" dedi.
Kentte iki kez düzenlenen festival ilk olarak 2018 yılında yapılmış, açılışında dana çevirme hazırlanırken, sızan yağların alev alması sonucu et yanmıştı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
--------------
- Dananın çukurdan çıkarılması için yapılan çalışmalardan detay, 
- Tekrar pişirmek için başlayan çalışma,
- Protokolün danayı kesmesi,
- Dananın ikram edilişi,
- Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Malkoç'un konuşması
- Dernek Üyelerinin keserek danadan et yemesi

HABER -KAMERA: Ali Fuat GÜÇLÜER/AFYONKARAHİSAR,()


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER