DHA YURT BÜLTENİ - 20

KIRIKKALE'DE SAHTE ALKOLDEN 7 KİŞİ ÖLDÜĞÜ OLAYDA 2 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ Kırıkkale'de, sahte alkol tükettikleri iddia edilen 7 kişinin hayatını kaybettiği olayda gözaltına alınan Selami Ü. ve Özcan Ö., de Kırıkkale Emniyet...

DHA YURT BÜLTENİ - 20

KIRIKKALE'DE SAHTE ALKOLDEN 7 KİŞİ ÖLDÜĞÜ OLAYDA 2 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kırıkkale'de, sahte alkol tükettikleri iddia edilen 7 kişinin hayatını kaybettiği olayda gözaltına alınan Selami Ü. ve Özcan Ö., de Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Görüntü Dökümü:
-Şüphelilerin adliyeye sevk edilişi

Haber-Kamera: Burak CAN/KIRIKKALE, ()

========================

Akşener: Türkiye, mutlaka ateşkes masasında olmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ateşkes anlaşmasına ilişkin, "O masada Türkiye'nin mutlaka olması gerekiyor" dedi.
Akşener, Yozgat'ın Yerköy ve Sorgun ilçelerinde esnaf ziyareti yaptı. Sorgun'da esnaf ziyareti ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ateşkesi değerlendirdi. Akşener, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırıları karşısında iktidarın tutumunu doğru bulduğunu ve desteklediklerini belirten Akşener, "Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti için biliyorsunuz 'tek millet iki devlet'. Bizim her bir Türk vatandaşı Azerbaycan’a 'can Azerbaycan' der. Biz de onlardanız. Ermenistan'ın tecavüzleri, saldırıları karşısında Türkiye'nin, iktidarın tutumunu doğru bulduğumuzu, desteklediğimizi bu haftaki grup konuşmamda belirttim. Bu desteğin devam etmesi gerektiğini de belirttim. Ama o arada bir uyarıda bulunmuştum. Elbette bu konu ile ilgili bir masaya oturulacak. O masada Türkiye’nin de olması lazım geldiğini ve mümkünse tek bir devlet yerine yani Rusya'dan bahsediyorum, Türkiye'nin ve ilgili bazı devletlerin de bu sorunun çözümüne katkıda bulunması gerektiğini bir uyarı olarak ortaya koymuştum. Diplomasiyi çalıştırmamız gerektiğini de aynı zamanda söylemiştim" dedi.
Dün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un iki grubu buluşturup, 11 saatlik toplantıdan çıkıp 'ateşkes ilan edildi' demesini Türkiye açısından çok sorunlu bulduğunu ifade eden Akşener, "Öte yandan ateşkes ilan edildi; ama bugün Ermenistan ateşkesi ihlal etti. Onun dışında ateşkes ilan edildiğini, barışın sağlandığını varsayalım. Peki Karabağ'da Azerbaycan'ın ilerlediği alandaki toprakların durumu ne olacak? Ermenistan tarafından işgal edilmiş toprakların durumu ne olacak? Bunun için o masada Türkiye'nin mutlaka olması gerekiyor. Onun için Türkiye, iktidar, bu konuya çok dikkat etmeli. Muhalefetiyle iktidarıyla bu konuda herkes birleşmişken bütün Türk milleti birleşmişken bunu Azerbaycan'ın avantajına çevirmek gibi bir diplomasi yolunu tercih etmek gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Akşener esnaf ziyareti
-Akşener açıklama

Haber-Kamera: Harun GÖKÇEOĞLU/ YOZGAT, ()

=========================

Babacan'dan Hatay'daki yangın açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Hatay'da süren yangına değinerek, "Ümit ederim ki yangın bir an önce kontrol altına alınır ve en az hasarla söndürülür" dedi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresi'ne katıldı. Kayapınar ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen kongreye katılan Babacan, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Babacan, konuşmasına Hatay'da 2 gündür kontrol altına alınamayan yangına değindi. Babacan, "Ümit ederim ki yangın bir an önce kontrol altına alınır ve en az hasarla söndürülür. Biz, bu ülkedeki her bir bireyin eşit ve özgür vatandaş olması için mücadele edeceğiz. Unutmayalım ki, devlet insan için vardır. Hiç bir şey insan onurundan, insan haysiyetinden daha önemli değildir. DEVA Partisi tüm Türkiye'nin, tek tek her birinizin oyunun güvencesi olacak. Türkiye'de yaşayan her bir bireyin tüm haklarının güvencesi olmak için biz hazırız. Onlarca yıldır terör eylemleri düzenleyen, gencecik çocuklarımızı dağa çıkmaya zorlayan, vatandaşlarımıza baskı yapan, siyasetin alanını daraltan terör örgütüne sonuna kadar karşıyız" dedi.
Konuşmaların ardından yapılan kongrede DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen olarak belirlendi.

Görüntü Dökümü
------------
Kongrenin yapılacağı salondan detay
Halay çekilmesi
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın salona gelişi
Babacan'ın partililer tarafından karşılanması
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
Babacan'ın konuşması
Genel ve detay

Haber-Kamera: Burak EMEK- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR,()

========================

Bolu Dağı tünelinin Ankara yönü 1 ay ulaşıma kapanacak

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli Ankara istikameti derz yenilemesi çalışması nedeniyle 1 ay boyunca trafiğe kapatılacak.
TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli Ankara yönünde, tünel viyadüklerinde derz yenileme çalışması yapılacak. Bu nedenle yolda ulaşım sağlanamayacak. Karayollarından alınan bilgiye göre tünel viyadüklerinde derz yenileme çalışması nedeniyle 12 Ekim tarihinden itibaren TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli Ankara istikameti trafiğe kapatılacak. Sürücüler, Kaynaşlı gişelerinden D-100 karayoluna yönlendirilecek. D-100 karayolunun Bolu Dağı kesimini kullanacak sürücüler ise Otoyola Abant kavşağından giriş yapacaklar. Çalışmaların 12 Kasım'da tamamlanacağı öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-------------------------------
-Bolu Dağı Tüneli'nden görüntüler
-Araç geçişleri
-Detaylar

Haber-Kamera:Murat KÜÇÜK/BOLU, ()

=========================

Ağrı Belediye Başkanı, işçilerle çöp topladı

AĞRI Belediye Başkanı Savcı Sayan, temizlik işçileriyle çöp topladı, süpürgeyle yerleri temizledi.
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, saha incelemeleri sırasında Fırat Mahallesi çevre yolu civarında temizlik yapan belediye işçilerine yardım için kolları sıvadı. İşçilerden eldiven isteyerek işe başlayan Başkan Sayan, onlarla birlikte çöp topladı. Başkan Sayan, çöp konusunda vatandaşların daha fazla duyarlı olup işçi kardeşlerimize yardımcı olmalarını söyledi. Belediye Başkanı Savcı Sayan, salgın sürecinde önemli hususlardan biri olan hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiği bugünlerde çöp toplayarak çevreye farkındalık mesajı verdi. Başkan Sayan, kaldırımda oturup işçilerle bir süre sohbet etti.  Bir süre işçilere yardım eden Sayan, Kürtçe müzik dinletisinin ardından bölgeden ayrıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
-Savcı Sayan'ın çöp toplaması
-Çöpleri konteynıra dolruması
-İşçilere yardım etmesi
-Yerleri süpürmesi
-İşçilerle sohbet etmesi
-İşçilerin Kürtçe şarkı söylemesi

Haber: Ramazan DEMİR/ AĞRI, ()

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40