E-belediyecilik ile hayat daha kolay

Yıldırım Belediyesi, bürokratik işlemlerde sunduğu teknolojik hizmetlerle vatandaşlara hızlı belediyecilik imkanı sunarak zaman kaybının önüne geçiyor.

E-belediyecilik ile hayat daha kolay

Modern çağın gereklerine uygun olanakların ilçe sakinlerinin kullanımına sunulan Yıldırım’da IOS ve Android işletim sistemi üzerinden 128 bin vergi ödemesi gerçekleştirilirken, Yıldırım NET ağı ile Emirsultan Meydanı, Yeşil Meydanı, Cazibe Merkezi 1-2, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı, Bayrak Alanı ve Şehit Komando Caner Çalışkan Meydanı'nda ücretsiz olarak sağlanan internet hizmetinden ayda ortalama 17 bin kullanıcı faydalanıyor. Ayrıca yildirim.bel.tr adresinden vatandaşlara e-imar sorgusu yapıp, Yıldırım’daki tarihi mekanları, okul, banka, PTT şubesi, taksi durağı, hastane gibi yerleri harita üzerindeki yerlerinden ve fotoğraflarından görüp, mahalle, yol ve kapı sorgusu yapabilme imkanı sağlanıyor.

ZAMAN KAYBI BİTİYOR

Vatandaşların bürokratik işlemlerde e-belediye uygulamalarıyla önemli kazanımlar elde ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Uygulamalarımızla Yıldırımlılar için zahmetli ve zaman kaybına uğramalarına neden olan vergi ödemeleri ve ruhsat başvuru işlemleri, internet sitemiz üzerinden yalnızca dakikalar içinde gerçekleşiyor. E-Belediye uygulamamız ile vatandaşlarımızın işlerini hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz” dedi. Gelişen teknolojiye ayak uyduran uygulamalarıyla Yıldırım Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ettiğini de belirten Başkan Edebali, “8 farklı lokasyonda kullanıma sunduğumuz ücretsiz internet hizmetimizle bilgiye ulaşma konusunda vatandaşlarımızı mahrum bırakmıyoruz. Bu hizmetlerimizi sürdürerek ilçemizin kalkınmasını, Yıldırımlıların hayatlarını kolaylaştıracak projelerle sağlamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER