En korkağı Kandil çıktı!

TSK ve ÖSO vurdukça inleyen ve kaçacak delik arayan teröristlerin en korkakları meğer Kandil'deymiş. Dün PKK/PYD'nin sözde Afrin sorumlularının bulunduğu bina F16'larımızın tek atışla yerle bir olunca terör örgütlerinde ciddi anlamda bir panik havası oluştu. Bu olay üzerine Afrin'de bulunan Kandil sorumlusu grup bölgeyi terk etti.

En korkağı Kandil çıktı!

Afrin'de teröristlerin paçaları tutuşunca morali bozulan terör örgütünün Afrin'de tutunabilmesi için Kandil'den lider kadro Afrin'e gelmişti. Ancak dün havadan süzülen bir F16 hedefe öyle bir atış yaptı ki gözlerde fazla büyütülen Afrin asayiş sorumlusu Abdurrahim İbrahim ve yardımcılarının bulunduğu bina yerle bir edildi. Bu olay Afrin'de büyük panik yarattı. Bunun üzerine sözde lider kadro arkalarına bakmadan kaçtı. şimdi Afrin'de yönetimsiz kalan teröristler ise iyice bocalamaya başladı.

Kaçan gruplardan en dikkat çekeni ise Kandil’den Afrin’e destek amacıyla gelen PKK üst düzey teröristler oldu. Terör örgütünün Kandil’den gelen lider kadrosunun sivil araçlarla Afrin’den kaçtığı belirlendi. Edinilen bilgiye göre, adım adım izlenen terör örgütü liderleri Afrin’den birer ikişer sivil araçlara binerek Basuta’ya geçti. Buradan da Neble’ye daha sonra Muşa askeri kampı civarında bulunan Tel Şair köyüne geçti. Basuta’dan ayrılan ikinci kısım terörist liderleri ise buradan Tel Rifat üzerinden geçerek Fafin köyüne ulaştı. Tel Şeir ve Fafin köylerinde toplanan PKK/PYD liderleri, Esad rejimin hazırladığı otobüslerle Rakka’ya götürüldü. Terör örgütünün lider kadrosunun Afrin’i terketmesi geride kalan terörist kardrosunda da paniğe yol açtı. Bir kısım teröristlerin ise TSK ve ÖSO ile karşı karşıya gelmek istemedikleri bu sebeple silah bıraktıkları iddia edildi. Afrin’deki sivil halk ise terör örgütü üyelerinden bazılarının silah bıraktığını doğruladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11