Erdoğan'dan FETÖ'cülere 'MERKEP' Benzetmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, dünyayı Pensilvanya’dan yönettiğini zanneden haine pervane olan FETÖ’cüler için, ‘kitap yüklü merkepler’ benzetmesini yaptı.

Erdoğan'dan FETÖ'cülere 'MERKEP' Benzetmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmaya, tüm katılımcıları selamlayarak başladı. Tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de şifa temenni eden Erdoğan, Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ndeki eğitimlerini tamamlayarak göreve başlamayı hak eden bin 859 komiser yardımcısını tebrik etti.

TEMİZLİK DEVAM EDİYOR

Pek çok kurum gibi Polis Akademisi’nin de bir grup tarafından sinsice kontrol altına alınarak, kendi amaçlarına hizmet eder hale getirildiğini belirten Erdoğan, “Sınavlarından terfilerine kadar her konuda hakka, hukuka, ahlaka aykırı yollarla elde ettikleri gücü, devleti ele geçirmek için kullanan FETÖ, sonunda işi millete saldırmaya kadar vardırdı. 17-25 Aralık'ın ardından başlattığımız mücadeleyi 15 Temmuz'dan sonra hızlandırarak bu ihanet çetesini devletten de, ülkeden de temizledik, temizlemeye devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN DURUMU

Eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumuna da değinen Erdoğan, “Olimpiyat, dünya şampiyonluklarını hakkıyla almış Naim Süleymanoğlu ile ilgili bir duyurumu, tüm milletime ve dünyaya burada hatırlatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi çok ciddi bir siroz ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda. Şu anda yoğun bakımdan çıkmış vaziyette, bir özel hastanede ve ancak bir transplantasyon, bir karaciğer nakliyle umudun olduğu söyleniyor. Bunu özellikle milletime duyurmak istiyorum. Kendisine geçmiş olsun temennimi, dualarımızla özellikle güçlendirmek istiyorum” dedi.

 ‘KİTAP YÜKLÜ MERKEPLER’

Törende bulunan profesörlerin kusura bakmamalarını isteyen Erdoğan, bunları ‘kitap yüklü merkep’e benzeterek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Adam ilkokul mezunu, herhangi bir şeyi yok, takılmışlar peşine gidiyorlar. Şu anda da birçoğu kaçmış, Pensilvanya'da onun kaşanesinde onunla beraber yaşıyorlar. 400 dönüm araziyi Amerika onlara tahsis etmiş, orada beraber 'Dünyada 160 ülkeyi buradan idare ediyoruz.' diyorlar. Ama Amerika'dan bir ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Defaatle görüşmemize, 85 koli dosyayı bunlara göndermemize rağmen ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Buradan ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Birileri bizi bir yerlerden idare etmeye çalışıyor. Birileri bizi bir yerlerden bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Fakat bu milleti de bu ülkeyi de bölemeyecekler, parçalayamayacaklar.”

“YENİ SENARYOLAR ÜRETİLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'ta yaşananlara da değinerek, “Suriye ve Irak'ta yaşanan hadiseleri, bu ülkeler üzerinde yapılan hesapları Türkiye'den bağımsız olarak görmüyoruz. Eğer Türkiye konusundaki niyetler gerçekleşmiş olsaydı, zaten şu anda Suriye ve Irak başta olmak üzere tüm bölgemizde başka şeyler konuşuluyor olurdu. Bizim bozduğumuz oyunlar sebebiyle sürekli yeni senaryolar üretiliyor ve tedavüle sokuluyor” dedi. “Bölgemizde yakılan her ateş gibi inşallah bu da bizi teğet geçer” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama birilerinin canını fena halde yakar. Bugün sırf kendi çıkarları için kullanacak araç arayanlara gönüllü asker yazılanlar, yarın her şey normale döndüğünde, kapı komşularının, kardeşlerinin, kaderdaşlarının yüzüne bakamayacaklardır. Bunu böyle bilsinler. Atılan bu adım, dün bölgedeki kötülüklerin sembolü haline gelmiş olanlara dahi rahmet okutacak vahamette gelişmelerin önünü açma faaliyetlerinin potansiyelini taşımaktadır” ifadesini kullandı.

“BEN TÜRKİYE’DEN GÖRÜYORUM”

Türkiye'ye, Irak'a, Suriye'ye, buralarda yaşayan hiç kimseye faydası bulunmayan girişimin, birileri tarafından açık veya örtülü şekilde desteklenmesinin sebebinin, birilerinin işine gelmesinden kaynakladığını belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün bir gazetede okudum, 'İsrail bayraklarının olduğundan haberimiz yoktu' diyor Kuzey Irak yerel yönetiminden bir yetkili. Görmüyor musun? Ben Türkiye'den görüyorum da, sen Kuzey Irak'tan nasıl görmüyorsun? Bir gün, iki gün, üç gün... Çünkü geçmişte İsrail'in Mossad'ı onların ileri gelenleriyle iş biriliği halindeydi. Şimdi yine bu hareketlendi. Biz hem bu konudaki tavrımızı net bir şekilde ortaya koyacak hem de sonuna kadar ikaz vazifemizi yerine getireceğiz. Suriye'de yakılan ateşin nasıl ülkemize sıçramasına izin vermediysek, Irak'ta teşebbüs edilen bu fitneyi de inşallah durduracağız. Yeni Lawrencelar bu defa başarılı olamayacaklardır, bunu bilmenizi istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER