Güz fotoğraflarına ödül yağmuru

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’nın ‘Güz’ kategorisi ödül töreni ve sergi açılışı, Bursa Kent Müzesi’nde yapıldı.

Güz fotoğraflarına  ödül yağmuru

Türkiye genelinden toplam 783 fotoğrafın katıldığı yarışmada Sare Kural’ın ‘Güz Hasadı’ adlı fotoğrafı birinciliğe, Fatih Bayçura’nın ‘Renkler’ adlı fotoğrafı ikinciliğe, Gürsel Egemen Ergin’in ‘Gölyazı’ isimli fotoğrafı ise üçüncülüğe değer bulundu. 58 fotoğrafın sergileme kazandığı yarışmada; Mehmet Aslan, Murat İbranoğlu ve Mehmet Emir’in fotoğrafları da mansiyon ödülüne değer bulundu.

4 MEVSİME 4 YARIŞMA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, ödül töreninde yaptığı konuşmasında, sanatın değerine işaret ederek, “Bursa, fotoğrafa gönül verenler için adeta bulunmaz bir kaynak. Şehir, insan, mekan temaları, evler, sokaklar ve yollardan alışveriş merkezlerine, kültür merkezleri ve kütüphanelere, camiler ve türbelere kadar Bursa’ya dair her detay, yarışma vesilesiyle fotoğrafa yansımaktadır. Bursa’nın güzelliklerini 4 mevsimle anlatan yarışma, 4 kategoride gerçekleştirildi. Bursa’nın değerleri, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğraf sanatıyla kayda geçiyor” dedi.

SERGİYE YOĞUN İLGİ

Başkanvekili Köse, ‘Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’na katılanların Bursa’nın güzelliklerini geleceğe taşımaya ve kentin değerlerine değer katmaya devam edeceklerini ifade etti.
BUFSAD Başkan Yardımcısı Hakkı Arca da yarışmaların devamını dileyerek, fotoğraf sanatına destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, önce fotoğrafları dereceye giren fotoğrafçılara ödüllerini verdi, ardından da sergiyi ilgiyle gezerek sanatçılardan eserleriyle ilgili bilgi aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, yarışmada dereceye giren eserlerden birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, mansiyon ödüllerine ise 500’er TL para ödülü verildi. Bursalı sanatseverler de Bursa’nın güz karelerinden oluşan sergiyi hayranlıkla izledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER