HAİN FETÖ'CÜ BÜROKRAT TAHLİYE EDİLDİ

FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından FETÖ'nün bürokratları, iş adamları bir bir tahliye ediliyor. Son olarak da FETÖ’cü Milli Eğitim eski Müdürü Atilla Gülsar, kendisinin ve eşinin sağlık problemlerinden dolayı tahliye edildi.

HAİN FETÖ'CÜ BÜROKRAT TAHLİYE EDİLDİ

Hain 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan eski Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, kendisinin ve eşinin sağlık problemlerinden dolayı tahliye edildi.

Eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve Vergi Dairesi eski Başkanı İbrahim Saydam’ın da aralarında bulunduğu 4’i tutuklu 8 sanığın, Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanıklar Kahya, Gülsar, Saydam ile Yusuf Ziya Leventoğlu, tutuksuz sanıklar Faruk Öztürk, Kemal Bayraktar, Ahmet Münir Acar, Yüksel Yaşar ile avukatları ve aileleri katıldı. Sanıklar hakkında ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘örgüte finansman sağlamak’ suçundan 35’er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

“BİLİNMEYEN ŞEYLER DEĞİLDİ”

Duruşmada şahit sıfatıyla dinlenen, eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un yargılandığı davada tutuksuz sanık olan Emin Akça, “17-25 Aralık öncesi bu yapının sohbetlerine katıldım. Yargılanan bazı sanıkların da bu sohbet adı altındaki toplantılara katıldığını biliyorum. Leventoğlu, Yüksel Yaşar, Kemal Bayraktar ve Gülsar'ın sohbet toplantıları yaptıklarını biliyorum. Ben katılmadım onların toplantılarına. Benim de katıldığım sohbet toplantılarında bunlar konuşuluyordu. Bunlar bilinmeyen şeyler değildi” dedi.

“BENİMLE SÜREKLİ OYNADILAR”

Firma sahibinin kendilerine para talepleri varsa karşılayabilecekleri yönünde haber yolladığını anlatan polis memuru Ramazan Ç., “Biz kabul etmedik. Emniyet içinde örgüt beni bu olaylardan sonra 5 yıl çalıştığım birimden aldı ve beni her gün farklı noktalara yolladılar. Benimle sürekli oynadılar ve sıkıştırdılar. Ama mantıklı bir sebep de sunmuyorlardı. Darbeden sonra da bu firmanın sahibinin gözaltına alındığını duyunca bu konudaki şikâyetimi bildirdim” şeklinde konuştu. Şahitlerin ardından ek savunma yapan sanıklar, iddiaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından sanıklardan Gülsar'ın, eşinin ve kendisinin sağlık problemleri sebebiyle tahliyesine, tutuksuz sanıkların imza tedbirinin kaldırılmasına karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER