Kaçak kazıda metan gazı zehirlenmesi: 2 ölü

Aydın'ın Söke ilçesinde, define aramak için kaçak kazı yapan 7 kişiden 2'si, metan gazından zehirlendi. Kuyuda, ekiplerin çalışmasıyla 1 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 5 saat süren çalışmalar sonucunda diğeri kişinin de cansız bedenine ulaşıldı.

Kaçak kazıda metan gazı zehirlenmesi: 2 ölü

Serçin Mahallesi Bafa Gölü yakını Kale Kırklığı mevkiindeki sit alanında define için kaçak kazı yapan K.Ü (32), M.Ç. (45), N.B. (77), B.H (47), M.T (51), Ali Uludağ (24), Erdinç Yaver (40) isimli 7 kişiden 2'si, saat 13.30 sıralarında indikleri kuyudan çıkamadı.

Dışarıda kalan diğer arkadaşları, kuyuda oluşan metan gazından zehirlendiği belirtilen Ali Uludağ ve Erdinç Yaver'i kendi imkanlarıyla çıkaramayınca jandarmadan yardım istedi. Olay yerine jandarma, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Zehirlenen 2 kişiden Ali Uludağ'ın yapılan çalışma sonucunda cesedine ulaşıldı.

Erdinç Yaver'in (40) cesedi ise yaklaşık 5 saat süren çalışmalar sonucunda AFAD ve UMKE ekipleri tarafından kuyudan çıkartıldı. Ali Uludağ'ın (24) ardından çıkartılan Yaver'in cenazesi de Söke Faik Kocagöz Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan, define aramak için gelen ancak kuyuya girmeyen 5 kişi ise jandarma tarafından gözaltına alındı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER