Kanal D Ana Haber'de koltuk değişti

Uzun süredir Ahmet Hakan'ın sunduğu Kanal D Ana Haber'de artık kanalın bünyesinde bulunan bir başka isim yer alacak.

Kanal D Ana Haber'de koltuk değişti

Değişim 7 Mayıs pazartesi günü gerçekleşecek. Kanal D'nin yeni ana haber sunucusu ise tecrübeli sunucu Buket Aydın olacak.

Gündemin önemli notlarının ve sıcak gelişmelerinin ekrana aktarılacağı Kanal D Ana Haber, artık Buket Aydın’ın sunumuyla hafta içi her gün saat 18.45’te izleyici karşısına çıkmaya devam edecek.
 

Buket Aydın, Kanal D Ana Haber ile ekranda olacak olması ile ilgili çöyle açıklama yaptı.

 “Değişimi hep çok sevdim, hayatım boyunca değişimin, devinimin peşinde oldum. Kanal D’de, haberdeki bu değişimin içinde olmak mutluluk verici. Hayatın her alanından haber diyebileceğimiz her şeyi toplayacağız, ekranlarda izleyiciye sunacağız. Çok daha geniş bir kitleye hitap edecek olmak bana büyük heyecan veriyor. Kanal D izleyicileri de bu heyecana ortak olursa ne mutlu bana…”

BUKET AYDIN KİMDİR? DETAYLI HAYATI...

Başarılı haber sunucusu Buket Aydın, 1985 tarihinde Bursa ilinde hayata gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini, burslu olarak girmeye hak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden tamamlayarak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi ise yine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde almıştır. Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisans eğitimini tamamlamasının sonrasında sunuculuk ve spikerlik alanında eğitim gördü. Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisi olmakla birlikte, Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim gören Buket Aydın iyi dereceyle mezun oldu.

Kariyer hayatına bir sene boyunca özel bir radyoda haber sunuculuğu görevinde bulunmasının akabinde Kanaltürk kanalına geçiş yaptı ve burada spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk görevini icra etti. Görevde bulunduğu Kanaltürk kanalından ayrılmasının ardından TRT Türk kanalına başlayarak program sunuculuğu yaptı. 2013 tarihinde iş adamı Erce Baykal'la evlilik gerçekleştiren Buket Aydın, yine bu yılda Nisan ayında tekrardan yapılanmaya giren NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk görevini yerine getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40