Kimsenin gözünün yaşına bakmayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM Genel kurulunda konuştu.

Kimsenin gözünün yaşına bakmayız

Bakan Soylu, "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız. Bu saatten sonra muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri de nasıl gözünün yaşına bakmayacağımızı görecekler" dedi.

YOLSUZLUĞA GEÇİT YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında konuştu.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tasarının bürokrasinin azaltılması, hizmet sunumunda etkinliğin artırılması, kağıt ortamındaki hizmetlerin 'online' yapılması gibi kolaylıklar sağlayacağını ifade etti.

"KIYILAN NİKAH RESMİDİR"

Tasarıyla bu gruplara il ve ilçe müftülüklerinin de eklendiğini anlatan Soylu, "Gerek ülkemizin bazı bölgelerinin coğrafi şartları, gerekse yetkili memur sayısı da dikkate alınarak, insanların resmi nikaha ulaşılabilirliği artırılmaktadır. Nikah konusunda kanunlarımızın hiçbir yerinde herhangi bir boşluk veya yoruma açık bir durum söz konusu değildir. Medeni Kanunumuz gereğince, evlenme iradesinin bizzat evlenecek kişiler tarafından yetkili resmi memurun önünde açıklanmasıyla gerçekleşecek olan medeni evlenme, Türkiye'de yapılabilecek tek evlenme şeklidir" ifadelerini kullandı.

"YOLSUZLUĞUN AFFI YOK"

Tasarı üzerindeki görüşmelerde söz alan muhalefet milletvekillerinin, bazı AK Parti'li belediye başkanlarının istifasına yönelik eleştirilerini de yanıtlayan Süleyman Soylu, "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız. Yolsuzluğun affı yoktur. Bu saatten sonra muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri de nasıl gözünün yaşına bakmayacağımızı görecekler " değerlendirmesinde bulundu.

"TERÖRDEN ARINDIRDIK"


Şırnak'taki madende meydana gelen göçüğe ilişkin soru üzerine Soylu, şunları kaydetti: "Terör örgütlerinin, uzun zamandan beri güvenlik güçlerinin müdahalesine rağmen kaçak olarak çalıştırmaya devam ettiği kömür ocakları var ve buradan ciddi gelirler elde ediyorlar. Yaklaşık 3 aydan beri güvenlik güçlerimiz çok ciddi operasyonlar yaptı. Bu bölgeler coğrafi olarak da zor bölgelerdir. Birçok kömür ocağını terör örgütleriyle beraber çalışanlardan ve kaçak çalışanlardan arındırdık. Bunları da adım adım gerçekleştirdiğimizi ifade etmek istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER