Küçük Nehir için anne sütü seferberliği

Adana’da oyun oynarken felç geçiren Küçük kızın iyileşmesi için anne sütü seferberliği başlatıldı.

Küçük Nehir için anne sütü seferberliği

Anne sütün binlerce faydası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmışken, Küçük Nehir'in iyileşmesindede büyük bir rol oynadığı ortaya çıktı.

Adana’da 3 ay önce arkadaşlarıyla oyun oynarken aniden fenalaşan 7 yaşındaki Nehir Kumcu’nun bir anda sağ tarafı felç oldu. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan küçük kızın beyin sapında tümör olduğu belirlendi. Gaziantep’e kaldırılan küçük kız hemen hemen ameliyata alındı.

Anne sütü işe yarıyor

Ameliyatın ardından bir süre hastanede gözetim altında tutulan Nehir, daha sonra Adana’ya dönerek, burada da özel bir hastanede kemoterapi almaya başladı. Nehir’in tedavisini üstlenen doktorlar, İsviçre’de anne sütünün beyin tümörüne olan etkisi üzerine yapılan bir araştırmadan bahsetti. Anne sütünün, en agresif beyin tümörü hücrelerini öldürüp, sağlam dokulara da zarar vermediği bilgisi üzerine aile, anne sütü arayışına girdi. Ancak gerekli anne sütünü bulmakta zorlanan aile, çareyi sosyal medyada buldu. Çağrı kısa sürede bir seferberliğe dönüştü. Küçük Nehir, gönderilen anne sütüyle hayata tutundu ve sağ kolunu oynatmaya başladı. Nehir 6 ay boyunca anne sütü almaya devam edecek.

İnsanlık ölmemiş

Baba Hüseyin Kumcu, “Kızımın sağlığı için anne sütü arıyorduk. Sosyal medyadan da çağrı yapınca, hiç görmediğim, adını bile duymadığım insanlar kızım için seferber oldu. İnsanlığın ölmediğini gördük. Kızımın durumu her geçen gün daha da iyiye gidiyor” diyerek destek olanlara teşekkür etti.

Yardım için iletişime geçilebilecek sosyal medya hesapları,

Facebook:
https://www.facebook.com/huseyin.kumcu.378

İnstagram:
https://www.instagram.com/nehiricinannesutu/

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 09:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan Yıldırım
Canan Yıldırım - 13 ay Önce

Anne sütü ihtiyaç varsa gönderebilirim nasıl ulaşabilirim aile ye

Canan sayin
Canan sayin - 13 ay Önce

Nehire nasil ulasa biliriz anne sütü icin kardesim yeni dogum yapdi bebegi kaybettik sutleri gindermek sifa olmak istiyoruz ulaşım bilgilerini nerden bulabilirim ??

Kkkk
Kkkk - 13 ay Önce

Anne sütünü nasıl gönderebilirim adres istiyorum

sancak
sancak - 13 ay Önce

Yardım için iletişime geçilebilecek sosyal medya hesapları,

Facebook:
https://www.facebook.com/huseyin.kumcu.378

İnstagram:
https://www.instagram.com/nehiricinannesutu/

Nermin özçelik
Nermin özçelik - 8 ay Önce

Benimde eşim kemetorapi alıyor anne sütü önerdiler varsa Allah rızası icin

SIRADAKİ HABER