Kütüphane saatleri uzuyor

Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un kütüphaneleri iyileştirme ve süresiz hizmet vermesi yönündeki talimatıyla 24 saat hizmet vermeye başlayan Beyazıt Devlet Halk Kütüphanesinin ardından, il halk kütüphanelerinin çalışma süreleri de uzatıldı.

Kütüphane saatleri uzuyor

Toplumun bilgi, eğitim, kültür ve boş zamanlarıyla ilgili ihtiyaçlarını hiçbir ayrım gözetmeden ve ücretsiz biçimde karşılayan kütüphanelerin mesai saatleri kullanıcılarının ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlendi. Vatandaşların daha fazla yararlanabilmeleri için kütüphanelerin daha uzun süre açık kalmasını öngören pilot uygulama geçtiğimiz günlerde başlatıldı ve 24 kütüphanenin çalışama saatleri uzatıldı.

Uygulamaya göre, İstanbul Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi, Düzce İl Halk Kütüphanesi, Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi, Konya İl Halk Kütüphanesi, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi, Batman İl Halk Kütüphanesi, İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi, Bursa İl Halk Kütüphanesi ile Isparta Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi her gün 08.30’dan 22.00’ye kadar hizmet verecek kütüphanelerden bazıları. Uygulama, yılsonuna kadar kademeli olarak bütün il halk kütüphaneleri ve şartları uygun olan ilçe halk kütüphanelerinde hayata geçirilecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER