Malcılar Anadolu Lisesi Avrupa’ya açıldı

Eğitim öğretime ara verildiği sömestr tatilinde bile zamanlarını eğitim öğretimin kalitesini arttırmak için değerlendiren Malcılar Anadolu Lisesi öğretmenleri İngiltere’de “Avrupa Pedagojik Bilgi İletişim Teknolojisi Lisansı Eğitimi”nden sonra sertifikalarını alarak yurda dönüş yaptı.

Malcılar Anadolu Lisesi Avrupa’ya açıldı

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında hazırladıkları projeleri kabul edilen Malcılar Anadolu Lisesi öğretmenleri İngiltere’de  “Avrupa Pedagojik Bilgi İletişim Teknolojisi Lisansı Eğitimi”ne (EPICT) katıldı.

Sömestr tatilinde zamanlarını eğitim öğretimin kalitesini arttırmak için değerlendiren, Malcılar Anadolu Lisesi öğretmenleri, İngiltere´nin Cambridge şehrinde katıldıkları 10 günlük kurs programının ardından EPICT sertifikalarını alarak yurda dönüş yaptılar. Bilişim Teknolojilerinin pedagojik kullanımı ve derslere entegrasyonu, Online Güvenlik, Online Tehlikelere (Oyun Bağımlılığı, Siber Zorbalık, Online Taciz, Grooming, Sexting, Radikalizm) karşı alınabilecek önlemler, Kişisel Verilerin Korunması gibi birçok başlıkta eğitimler alan öğretmenler, Bursa il genelinde gerçekleştirecekleri proje yaygınlaştırma faaliyetleriyle eğitim aldıkları alanlarda öğretmen, öğrenci ve veli farkındalığını arttırmayı amaçladıklarını ifade etti. Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen projenin hibe miktarı 28.566 €. Malcılar Anadolu Lisesi’nden 9 öğretmenin katıldığı ve 14 gün süren yurt dışı kurs programı sonrası yurt içinde proje yaygınlaştırma faaliyetleri 1 yıl süre ile devam edecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
B.Serencebey
B.Serencebey - 5 ay Önce

Tebrik eder başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER