Mersin'de hain saldırı

Son bir yılda aldığı ağır darbelerle son çırpınışlarını veren eli kanlı terör örgütü PKK hain yüzünü bir kez daha gösterdi. Mersin'de polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü motosikletin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 12 polis yaralandı.

Mersin'de hain saldırı

Mersin'de polis servis aracına yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Mesai çıkışı polis servis otobüsünün geçişi sırasında yol kenarına park halindeki motosiklet uzaktan kumandayla patlatıldı. Otobüsün arka kısmına denk gelen patlamada 12 polis yaralandı.

Patlama ilgili ilk açıklama Mersin Valiliği'nden geldi. Açıklamada , "İl Emniyet Müdürlüğümüze ait personel servis aracı Yenişehir ilçesi Dikenliyol mevkiinde seyir halindeyken meydana gelen patlamada 12 polis memurumuz yaralanmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Mersin'de polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü motosikletin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 17 polis yaralandı. Meclis'te saldırı ile ilgili soruları yanıtlayan Bekir Bozdağ, "Bulgular terör saldırısı olduğunu gösteriyor" dedi. Bozdağ, 17'si polis 18 kişinin de yaralandığını söyledi.

Mersin'de polis servis aracına yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Mesai çıkışı polis servis otobüsünün geçişi sırasında yol kenarına park halindeki motosiklet uzaktan kumandayla patlatıldı. Otobüsün arka kısmına denk gelen patlamada 17 polis yaralandı. Otobüsün arka kısmına denk gelen patlamada 17 polis yaralandı. Büyük paniğe yol açan bombalı saldırı nedeniyle olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Çevredeki birçok binanın camları kırıldı. Araç trafiği kilitlenince ekipler bölgeye güçlükle ulaştı. Sağlık görevlilerin ilk müdahalesini yaptığı yaralılar, Mersin Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Şehir Hastanesi ve Toros Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Patlamada alev alan otobüs ise itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgeye güvenlik çemberine aldı. Patlayan motosikletin parçaları tek tek incelendi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine polis servis aracına düzenlenen bombalı saldırı olayına ilişkin yayın yasağı getirdi. 1. Sulh Ceza Hakimliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bugün saat 17.40 sıralarında merkez Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi 18. Cadde üzerinde polis servis aracının geçtiği esnada meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle yürütülen soruşturmada olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi ve kamu düzeninin bozulması riski meydana geldiği anlaşılmaktadır” denildi. Açıklamada, soruşturma tamamlanıncaya kadar terör saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturma dosyası kapsamında yazılı, görsel ve internet medyası ile sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve buna benzer yayın yapılmasına 5187 sayılı Kanun’un 3/2 maddesi gereğince yayın yasağı getirildi bildirildi.

17 POLİS YARALANDI

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, polis servis aracının geçişi sırasında patlama meydana geldiğini söyledi. Olayda 17 polis 18 kişinin yaralandığı ve yaralıların kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldığını aktaran Ercan, "Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Patlamanın nedenini araştırıyoruz. Olayı soruşturmak üzere 3 savcımızı görevlendirdik" ifadesini kullandı.

ÇÖP KONTEYNERİNE BOMBA KONULDU

İHA Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne ait servis aracının geçişi sırasında çöp konteynerine konulan bomba uzaktan kumandayla patlatıldığı ve e olayda çok sayıda polis memurunun yaralandığı haberini geçti.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ TBMM Genel Kurulu’nda Mersin’deki polis servis aracına yönelik bombalı saldırıyla ilgili konuştu. Bozdağ, “Bulgular terör saldırısı olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar 17'si polis 18 kişi yaralandı. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye’nin terörle mücadelesi her şekilde her şartta etkili bir şekilde devam edecektir. Türkiye’nin terörle mücadelesi sürecektir” dedi.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR

Mersin Valisi Ali İhsan Su ile Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüze ait personel servis aracı Yenişehir ilçesi Dikenliyol mevkiinde seyir halindeyken meydana gelen patlamada 12 polis memurumuz yaralanmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Patlama ile ilgili çok yönlü olarak yürütülen araştırmalar devam etmektedir” denildi.

EKİBE BOMBALI SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Mersin’de 3 Nisan’da Mezitli İlçesi Söğütlüpınar Kavşağı’nda parça tesirli bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu kontrol noktasında bekleyen 2 polis memuru yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER