O polis konuştu: "Adnan Oktar cemaat hocası değil, örgüt lideri"

Adnan hoca olarak bilinen Adnan Oktar'a bundan 19 sene önce yapılan operasyonun başındaki İstanbul Organize Suçlar Şube eski müdürü Adil Serdar Saçan, o günleri anlattı.

O polis konuştu: "Adnan Oktar cemaat hocası değil, örgüt lideri"

Adnan hoca ve kediciklerinin hiçte masum olmadıklarını gözler önüne seren operasyon aslında 19 sene önce yapılan operasyonun devamı niteliğinde.

19 yıl önceki operasyonu yöneten Saçan, Oktar ve müritleri hakkında önemli bilgiler verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar ile beraber 235 kişi hakkında 4 ilde toplam 120 adreste operasyon başlatıldı. Oktar'ın Çengelköy'deki evinde gözaltına alındı. 

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 1999 yılında düzenlenen operasyonun başında yer alan eski İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, bugün düzenlenen operasyonu değerlendirdi.  

Cemaat değil örgüt

Bugün İstanbul Emniyet'inden operasyona ilişkin yapılan açıklamaya dikkat çeken Saçan, "1999 yılında İstanbul Organize Suçlar Müdürü iken aynı gruba yönelik bir tek 'askeri casusluk' suçlaması hariç diğer bütün suçlardan dolayı operasyon yapmıştık. O operasyonların ardından 15 yıl kadar yargılandılar. Mahkemeleri uzata uzata zaman aşımından dolayı o dosya düşmüştü. Bugün yapılan operasyonun çok yerinde ve doğru bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Böyle bir örgütün gerçekten var olduğuna inanıyorum. Polis iyi bir iş yaptı ve arkadaşları tebrik ediyorum. Toplumda hem  dini hem insani açıdan çok tehlikeli bir örgütün üzerine gidiyorlar" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11