TAKSİM'DE POLİS NOKTASDINDAKİ TAKSİCİYE KÜFÜR EDİNCE GÖZALTINA ALINDI

TAKSİM'DE POLİS NOKTASDINDAKİ TAKSİCİYE KÜFÜR EDİNCE GÖZALTINA ALINDI

Murat DELİKLİTAŞ-Cemil ÖZDEMİR/İstanbul,()
Taksim'de, polisin denetim yaptığı kontrol noktasından otomobille geçerken bağıran ve sinkaflı küfür eden bir kadın gözaltına alındı. Saatlerce beklemesine rağmen taksi bulamadığı için taksicilere küfür ettiğini belirten kadın, hakaret ve maske takmadığı gerekçesiyle işlem yapılması için polis merkezine götürüldü. 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 39 ilçede Yeditepe Huzur Denetimi gerçekleştirdi. Şüpheli araç ve kişilere yönelik gerçekleştirilen denetim noktalarından Taksim Meydanı'nda ilginç bir olay yaşandı. Polisin, bir taksiciyi durdurarak denetim yaptığı sırada, otomobille yoldan geçen bir kadın 'yapıştır, yapıştır' diye bağırarak, sinkaflı küfür etti.  Bunun üzerine otomobilin peşinden koşan polis, aracı durdurarak kadını indirdi.
 
"POLİSE DEĞİL TAKSİCİYE KÜFÜR ETTİM 
Bir basın mensubunun, 'polise neden küfür ettiniz' şeklindeki sorusuna hakaretle karşılık veren kadın "Siz yanlış anladınız beni. Ben polislere etmedim, siz salak mısınız ya? Şu an var ya geri zekalı, geri zekalı konuşuyorsunuz. Polislere ben niye küfredeyim arkadaşım, salak mısın? Ben polise niye küfredeyim. Taksiciye ettim. Ben bugün 6 saat taksi bekledim. Ben 15 gündür İstanbul'da taksi problemi yaşıyorum. Kardeşim siz salak mısınız ya. Ben genel konuştum arkadaşlar. Kişinin şahsiyetine hakaret etmedim. Karaktersizler dedim, küfür mü ettim? Karaktersizler demek ne demek? Kişinin karakter bozukluğu demek. Sen 200 liralık yere 500 lira alıyorsan karaktersizsin arkadaşım. Tamam mı" diye konuştu. 
Gözaltına alınan kadın hakaret ettiği ve maske takmadığı için hakkında işlem yapılması için polis merkezine götürüldü.  

Görüntü Dökümü
---------------- 
-Denetim sırasında araç içerisinden bağırarak taksicilere hakaret eden kadın
-Hakaretleri duyan polis ekiplerinin aracın peşinden koşması
-Durdurulan araçtan indirilen kadın
-Kadının açıklamaları
-Kadının polis aracına bindirilerek karakola götürülmesi
-Şüpheli araçların durdurulması
-Şüpheli kişilerde üst araması
-Araçlarda arama
-Helikopterden görüntü
-Narkotik köpeğinin arama yapması
-Genel ve Detaylar


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER