TSK Afrin'e havadan Arapça ve Kürtçe bildiri yağdırdı

TSK, Afrin Operasyonu'nda sivillere zarar gelmemesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Sürekli atıığı ve bölge halkını bilgilendirmeyi amaçladığı bildirilere bir yenisini daha ekledi.

TSK Afrin'e havadan Arapça ve Kürtçe bildiri yağdırdı

Afrin'de her saat radyodan Türk askerine güvenmeleri konusunda yayın yapan TSK, ara ara havadan attığı bildirilerle de halkı bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bugün attığı Arapça ve Kürtçe bildirilerde de "Tek hedefimiz size eziyet eden terör örgütleridir." mesajı verildi.

TSK'nın resmi Twitter hesabından paylaşılan bildiride, "Değerli Afrinli kardeşlerimiz, PKK/PYD/YPG, DEAŞ terör örgütleri yıllardır size ve bize maddi ve manevi zararlar veriyor. Sizleri evinizden, yurdunuzdan, sevdiklerinizden mahrum ettiler. Teröristlere dur demenin zamanı geldi. Tek hedefimiz, size eziyet eden terör örgütleridir. Teröristlerden, terörist mevzi ve barınaklardan uzak durun. Sizi ve çocuklarınızı kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin. Afrin’den ayrılmak isteyenler TSK’nın garantisi altında olacaklardır. Teröristler tarafından zorla silah altına alınanlar, sizler de en kısa zamanda silahlarınızı bırakıp evlerinize dönün. TRT Radyosunu dinleyin" dendi.

İŞTE O BİLDİRİ

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER