TSK teröristlerin iftiralarını bir kez daha yüzlerine çarptı

Afrin'e mühimmat ve terörist götüren 30-40 araçlık konvoydaki en kritik iki araç TSK tarafından vuruldu. Ancak teröristler yine bir kara propagandaya girişerek orada sivillerin vurulduğunu öne sürdü. TSK ise dünyada eşi görülmemiş bir operasyon ile vurulan konvoyun videolarını yayınlayarak sivilleri konvoydan nasıl ayırdığını canlı olarak gösterdi. Böylece terör yandaşlarının yüzlerine bir tokat daha vurmuş oldu.

TSK teröristlerin iftiralarını bir kez daha yüzlerine çarptı

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, TSK’nın ateşinden önce, Afrin'e yaklaşan iki konvoy tespit edildi. Bunlardan birinde Afrin’in güneyindeki Basutah bölgesinden gelen sivillerin bulunduğu tespit edilirken, diğerinde terör örgütüne mühimmat götürüldüğü anlaşıldı.

TSK unsurları, sivillerin yer aldığı konvoya müdahalede bulunmazken mühimmat yüklü araçların yer aldığı konvoyu vurdu.

Kaynaklar, TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’nda sivillere yönelik hassasiyetin Türkiye'nin tarihi miras ve kültürel değerlerine uygun olarak özenle sürdürüldüğüne dikkati çekti.

GÜVENLİK UZMANI AĞAR: BÖYLESİ HARP TARİHİNDE YOK

Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kara ateş destek vasıtalarıyla Afrin'de terör konvoyunu vurmasına ilişkin, "Bu işi karasal ateş destek vasıtalarıyla 2 dinamik hedefi aynı anda vurarak yapmayı başarabilmiş bir silahlı kuvvetlerimiz var. Böylesi harp tarihinde yok. Dünyanın hiçbir ordusu şu ana kadar böyle bir görüntüyü servis edemedi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER