Türk Telekom'dan gezen eğitim

Türk Telekom’un 'Şimdi Senin Zamanın' sloganıyla kadınlara yönelik başlattığı teknoloji seferberliğinin 6-7 Kasım tarihlerindeki durağı Bursa oldu.

Türk Telekom'dan gezen eğitim

Yıldırım Belediyesi önünde kurulan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı'nda verilen eğitimlerle kadınların ‘e-devlet’ başta olmak üzere, ‘Skype’ ve ‘Google Maps’ gibi uygulamaların nasıl kullanılacağı aktarıldı. Eğitim tırının ücretsiz olarak 3 ay içerisinde 4 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

EV HANIMLARINA EĞİTİM

Türk Telekom Eğitmeni Arif Gökhan Elmalı, “Bu eğitimin amacı genelde ev hanımlarına interneti ve mobil cihazların kullanımını tanıtmaktır. Bursa’da yaklaşık 2 günde 100 kişiye eğitim vermeyi düşünüyoruz. Yaklaşık 3 ayın sonunda ise Türkiye’nin çeşitli illerinde 4 bine yakın kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bir ilde 2 gün süren eğitimlerimiz 4 oturum halinde gerçekleştiriliyor. İlk olarak teknolojinin güvenli teknolojinin nasıl kullanılması hakkında bilgi veriyoruz. Daha sonrasında telefonlarda ve bilgisayarlardan e-devlet kullanımına yönelik uygulamalı olarak bilgi aktarıyoruz. Bunun haricinde bankacılık sistemlerini ve uygulamaların nasıl telefona indirileceğini gösteriyoruz. Aldığımız geri bildirimlere bakacak olursak, kendi çocuklarımızı tanımak ve onlarla iletişim halinde olmak için bu eğitimlerde yer aldıklarını görüyoruz. Bunun haricinde çağı yakalamak içinde birçok ev hanımı burada yer alıyor. Bu eğitim sonunda kendilerine daha çok güveneceklerini umuyoruz. Buraya sadece ev hanımları değil, erkekler de katılıyor. Dünkü eğitime katılan 84 yaşındaki amcamız bize öğrenmenin yaşı olmadığını bir kez daha hatırlattı” dedi.

KADINLARA EĞİTİM, ÇOCUKLARA OYUN

Eğitimin sonunda katılımcılar sertifikalarını Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz ve Bursa Yıldırım İlçesi Kaymakamı Mehmet Aydın’ın elinden aldı. Ayrıca Türk Telekom çalışanları tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı. Öte yandan, eğitime çocuğuyla birlikte gelen kadınların çocukları için TIR yerleşkesinde portatif bir oyun parkı kuruldu. Tır ayrıca, yöre halkının güzel ve eğlenceli bir akşam geçirmesi için akşam da açık hava sineması olarak hizmet veriyor. Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar turktelekom.com.tr’den kayıt oluşturabilir veya 0507 374 47 09 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER