Yalan ve iftiralar engel olamayacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kendisi ve eşiyle ilgili haberlerin yalan ve iftira olduğunu, bu haberleri ortaya atan ve yayanlarla ilgili hukuki işlemlerin başlatıldığını belirterek, "Şahsımız üzerinden Hükümetimizi yıpratmaya yönelik bu tür algı operasyonu ve iftiralar, FETÖ ile kararlı mücadelemizden bizi alıkoyamayacaktır." ifadesini kullandı.

Yalan ve iftiralar   engel olamayacak

Bakan Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada ne etik ne hukuki ne de insani hiçbir değeri gözetmeksizin şahsım hakkında mesnetsiz iftiralara yer verildiği görülmektedir. Kasıtlı olarak üretilen bu senaryolar tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür ve alçakça bir komplonun parçasıdır." değerlendirmesinde bulundu.

“ÇAMUT AT İZİ KALSIN”

Evli ve iki çocuk annesi biri olarak özel hayatını da konu edinen bu iftiraların, bunları ortaya atan ve yayanların kirli hesapları uğruna her türlü insani ve ahlaki değeri ayaklar altına alabildiklerini gösterdiğini belirten Kaya, şunları kaydetti: " 'Çamur at izi kalsın' anlayışıyla itibar suikasti çabası içine girmek terör örgütü FETÖ'nün çaresiz ve ucuz taktiklerinden biridir ve anlaşılmaktadır ki bahse konu basın mensupları tarafından bu taktikler hevesle sahiplenilmektedir. Şahsımız üzerinden Hükümetimizi yıpratmaya yönelik bu tür algı operasyonu ve iftiralar, FETÖ ile kararlı mücadelemizden bizi alıkoyamayacaktır. Şahsım ve eşimle ilgili külliyen yalan ve iftira olan bu haberleri ortaya atan ve yayanlarla ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER