Yine bir kadın cinayeti

Afyonkarahisar’da camdan düştüğü iddiası ile kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım servisinde verdiği 10 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Ganime Başyiğit isimli kadının ölümünün ardından eşi cinayet şüphelisi olarak tutuklandı. Olayı jandarmanın titizlikle yürüttüğü soruşturma aydınlattı.

Yine bir kadın cinayeti

Ganime Başyiğit (31) isimli kadın geçtiğimiz 5 Eylül'de kaldırıldığı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde kafa travması teşhisi ile yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Ancak talihsiz kadın yoğun bakım servisinde verdiği yaşam savaşını kaybederek 15 Eylül tarihinde hayatını kaybetti. Olayı şüpheli bulan Şuhut İlçe Jandarma ekipleri konu ile ilgili soruşturma başlattı.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİ

Kadının bilinci kapalı olduğu için ifadesini alamayan ekipler ilk etapta olayı çözemedi. Bunun üzerine ekipler kadının eşi S.B.’nin ifadesini aldı. S.B. iddialara göre, ilk ifadesinde eşinin evde cam silerken aşağı düştüğünü söyledi. Daha sonra S.B. ifadesini değiştirerek, eşiyle birlikte motosikletle köylerine giderken, motosikletten aşağı düşüp kafasını taşa çarptığını söylediği iddia edildi. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren ekipler aile üyelerinden birisinin S.B.’nin sert bir cisimle Ganime Başyiğit’in kafasına vurduğunu öne sürmesi ve otopsi raporlarındaki veriler üzerine S.B.’yi gözaltına aldı. S.B., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği Şuhut Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Cinayet zanlısı olarak tutuklanan S.B. ceza evine gönderildi. Öte yandan, talihsiz kadının yaşadığı köyde yaklaşık 2 hafta önce işlenen bir cinayet yine Şuhut İlçe Jandarma ekiplerinin yürüttüğü titiz çalışma ile aydınlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER