istifalar sonrası görev alan başkanlar

Vesayet sarmalı gereği ve yaşanmış olan 15 Temmuz darbe girişimi ardından yaşanmış olan istifalar...

İstifalar sonrası görevi devralan başkanlar...

An itibarıyla görevde olan, yani görevi istifa sonrası devralan başkanların aday olmaları etik değil, genel merkez aday gösterirse o başka diyelim..

Bu durumdaki boş hükmünde olan iller, ilçeler sanırım aday bolluğu yasayacak, başta ANKARA, İSTANBUL, BURSA gibi iller an itibarıyla boş, yani adaylar için açık yarışın yaşanacağı iIler.

Topbaş ve Topbaş sonrası, Melih ve Melih sonrası, Altepe ve Altepe sonrası İstanbul, Ankara ve Bursa seçim yarışı, adayların sahaya inmesi ve seçmen beklentileri ile yapılmış olan anketlerin verdiği yol işaretleri.

Ak parti ile siyaset yaparken çizginin dışına düşenler ve vesayet bu durumu nasıl değerlendirecek?

ERDOĞAN başkan ve güvenirliğini koruduğuna göre çizgi dışında kalanlar bunu kabullenecekmi, yoksa bu seçimde bel altı vuruşlar olacak mı?

istanbulda aday olmak isteyenler, Ankara dan aday olmak isteyenler ve Bursadan aday olmak isteyenler ile aday olacak olanlar...

15 Temmuz sonrası değişen sistemden sonra yaşanan ilk yerel seçimlerde seçmen ne kadar memnun olacak, ne kadar seçimlere DOKUMACAK.

İstanbul adayı, yada yasa değişikliği ile adayları, Ankara adayı yada adayları, Bursa adayı yada adayları seçmenin seçimi ya da seçmenin Tercihi ile olursa netice ne olur?

Seçmen feraseti bugüne kadar hiç hata yapmadı.

Seçmen tüm saldırı ve müdahalelere hatta isabetsiz adaylara rağmen SEÇMEN Ak partiyi seçmedeki istikrarı bozmadı.

Yerel seçimlerde isabetli adaylar, seçmen feraseti ve istikrar üçgeni yeni sistem için ilk kez sandığa girecek.

YORUM EKLE