İzmit Saat Kulesi Azerbaycan bayrağı renklerine büründü

İZMİT BELEDİYESİ, KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN’A DESTEK OLMAK AMACIYLA İLÇENİN SİMGESİ OLAN SAAT KULESİ’Nİ AZERBAYCAN BAYRAĞININ RENKLERİ OLAN KIRMIZI, YEŞİL VE MAVİ IŞIKLARLA AYDINLATTI.

İzmit Saat Kulesi Azerbaycan bayrağı renklerine büründü

İzmit Belediyesi, Azerbaycan’a destek olmak amacıyla kentin simgesi olan Saat Kulesi’ni kırmızı, yeşil ve mavi ışıklarla aydınlattı.

İzmit Belediyesi, kardeş ülke Azerbaycan’a destek olmak amacıyla ilçenin simgesi olan Saat Kulesi’ni Azerbaycan bayrağının renkleri olan kırmızı, yeşil ve mavi ışıklarla aydınlattı. Azerbaycan’ın her zaman yanlarında olduklarını belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit Belediyesi olarak işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesi için mücadele eden Azerbaycan halkına destek olmak amacıyla kentin simgelerinden Saat Kulesi’ni Azerbaycan bayrağının renkleri ile ışıklandırdık. İki devlet tek millet anlayışı ile Azerbaycan halkının mücadelesinde yalnız olmadığını belirmek istiyoruz. Toprağı için mücadele eden ve bu uğurda hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER