Cihan Engin’den, Cyberpunk “Kaplumbağa Terbiyecisi”

Cihan Engin, bir dijital sanatçı, illüstratör. Aynı isimli Instagram sayfasında, çizdiği resimleri, görsel efektlerini ve tablolarını paylaşıyor.

Cihan Engin’den, Cyberpunk “Kaplumbağa Terbiyecisi”

Son dönemde oldukça gündemde olan cyberpunk kavramına katkı sağlayacak güzel bir iş yapmış. Osman Hamdi Bey’in ünlü Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunun, cyberpunk versiyonunu hazırlamış.

Tablonun orijinali:

 

Cihan Engin’in diğer fotomanipülasyon çalışmalarından örnekler:

 

 

Cyberpunk — Siberpunk ya da siber çılgınlık; "yüksek teknoloji, düşük yaşam" şeklinde özetlenebilecek bir dünya şekli çizen, bilim kurgu alt türü. Siberpunk, bilim ve teknolojinin çok ilerlediği, ancak insanların büyük kısmının yaşam kalitesinin çok düşük olduğu, bozulduğu, veya toplumsal düzenin radikal bir şekilde değiştiği bir dünya tasavvurudur. "Cyberpunk" sözcüğü, yazar Bruce Bethke'nin Amazing Science Fiction Stories dergisinin Kasım 1983 sayısında yayımladığı kısa öykünün adı olarak literatürde ilk kez yer aldı.

İllüstrasyon — Resim sanatının abartılı ya da doğada benzeri görülemeyecek ve deneysel olarak kurgulanamayacak kompozisyonlarla resmedilmesi demektir. Gerçekçi resim sanatının bir dalı sayılabilir.İllüstrasyon ile 

Sanat — En genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır. Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, bu geniş anlama zaman içinde değişik kısıtlamalar getirilip yeni tanımlar yaratılmıştır. Bugün sanat terimi birçok kişi tarafından çok basit ve net gözüken bir kavram gibi kullanılabildiği gibi akademik çevrelerde sanatın ne şekilde tanımlanabileceği, hatta tanımlanabilir olup olmadığı bile hararetli bir tartışma konusudur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40