Salgını anlatan ‘Sloborn’ Eylül’de en çok izlenen dizi oldu

MART AYINDAN BU YANA TÜM DÜNYANIN GÜNDEMİ OLAN KORONAVİRÜS SALGININA BENZER BİR HİKAYEYİ İŞLEYEN ‘SLOBORN’ DİZİSİ, DİJİTAL TELEVİZYON PLATFORMU TV+’IN EYLÜL AYINDA EN ÇOK İZLENEN YAPIMI OLDU.

Salgını anlatan ‘Sloborn’ Eylül’de en çok izlenen dizi oldu

Mart ayından bu yana tüm dünyanın gündemi olan koronavirüs salgınına benzer bir hikayeyi işleyen ‘Sloborn’ dizisi, dijital televizyon platformu TV+’ın Eylül ayında en çok izlenen yapımı oldu.

Dijital televizyon platformu TV+, Eylül ayında da filmden diziye, belgeselden çocuk ve spor kanallarına kadar pek çok ilgi çekici içeriğiyle izleyicilerin tercihlerinden biri oldu. TV+’ı en çok izleyen şehir İstanbul olurken, onu sırasıyla Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin, Diyarbakır ve Kayseri takip etti. Eylül ayında dijital televizyon platformunda en çok izlenen filmlerin en başında Tom Hardy’nin başrolünü üstlendiği ve Marvel çizgi roman karakterlerinin ezeli kötülerinden Venom’un beyaz perdeye uyarlanan filmi ‘Venom: Zehirli Öfke’ geldi. ‘Venom’u takip eden filmler ise sırasıyla ‘Otel Transilvanya 3’,‘Spiderman: Homecoming’, ‘Tom ve Jerry Hazine Avcısı’ oldu. Dünya çapında büyük ilgiyle takip edilen dizileri arşivine ekleyen TV+’ın en fazla izlenen dizileri arasında bir salgın hastalığın yayılmasını anlatan Alman yapımı ‘Sloborn’ ve Amerikan suç draması ‘Narcos’ yer aldı. Bu yapımları son dönemin en sevilen dizileri ‘Wild District’, ‘Top Dog’ ve ‘Spides’ takip etti.

Verilen bilgiye göre, eylül ayında dijital televizyon platformunun en çok izlenen dizisi olan ‘Sloborn’, günümüze damga vuran koronavirüs salgınına benzer konusu ile seyircilerin ilgisini çekiyor. Almanya-Danimarka ortak yapımı olan ve bir salgın hastalığın yayılmasını anlatan ‘Sloborn’, içinde bulunduğumuz koronavirüs salgınından ilham alan bir yapım gibi gözükse de geçen sene çekildi. Dizide, güvercinlerden yayılan bir grip hastalığının Kuzey Denizi’nde yer alan Sloborn adasına kadar ulaştığı ve ada sakinlerini nasıl etkilediği anlatılıyor. Temasın ölüme yol açtığı bilgisi ada halkında panik ve önü alınamaz bir kaosa sebep olurken maske ve eldiven, insanların bir parçası haline geliyor. Tüm dünyada ilgiyle takip edilen 10 milyon euro bütçeli, iddialı yapım ‘Sloborn’un Tükiye’de sadece TV+’ta yayınlandığı belirtildi.

Yeni dizi ‘neXt’ TV+ ekranlarında

Popüler yabancı dizilerin yayınlandığı FX’in yeni yapımı‘neXt’ 8 Ekim Perşembe günü seyirciyle buluşacak. neXt’in her Perşembe ekrana gelecek yeni bölümleri ise FX’ten sonra TV+ ekranlarında yayınlanacağı belirtildi. Yapay zeka gelişmeleriyle beraber, teknolojinin insan hayatını nasıl etkilediğini anlatan ‘neXt’,eski bir teknoloji CEO’su Paul Leblanc’ın yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir ekiple birlikte dünyanın ilk yapay zeka krizini durdurmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Dizinin başrolünde ‘Mad Men’deki rolüyle dört kez Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ adaylığı kazanan John Slattery bulunuyor. Dizinin senarist ve yapımcılığını ise ‘24’ dizisiyle Emmy ödülünün sahibi Manny Coto üstleniyor.

Dijital televizyon platformu bu ay, Oscar ödüllü oyuncu ve yönetmenlerin filmlerine ev sahipliği yapacak.En iyiler arasından özenle seçilen 35 filmlik seçkide seyirciyle buluşacak filmlerin arasında Anthony Hopkins’in başrolünü üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Richard Eyre‘nin bulunduğu, William Shakespeare’in unutulmaz eserinden uyarlanan ‘King Lear’, 15 yaşındaki bir trans bireyin balerin olmak için verdiği mücadeleyi konu alan Altın Küre adayı ve dünya çapındaki festivallerde 31 ödül toplayan‘Girl’ yer alıyor. Dijital televizyon platformunda yayınlanacak diğer ödüllü filmler arasında ise ressam Van Gogh’un hayatının son dönemlerini konu alan ve Oscar adaylarından olan ‘At Eternity’s Gate’ ve BAFTA film ödüllerinde 2 adaylığı bulunan‘Lady Macbeth’ bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER