Sanatçı Onur Şan Şile'de konser verdi

Sanatçı Onur Şan Şile'de konser verdi
Türk Halk Müziği Sanatçısı Onur Şan Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Boyu Festival etkinlikleri kapsamında Kent Meydanında verdiği konserde sevenlerine Türkülerle dolu bir gece yaşattı.

Konser sırasında yaptığı konuşmada günümüzde herkesin türki söylediğini belirten Şan, "Kimisi bizi beğenir kimisi beğenmez.Onun da başımın üstünde yeri vardır. Herkes herkesi beğenmek zorunda değil ama türkü söyleyeni dinlerken eğer usulünün dışında çok fazla söylüyorsa ki günümüzde çok fazla var.Evet bazen güzel oluyor ama hem yöre hem de türkünün özü gidiyor. Ben konservatuar mezunu bir sanatçı olarak bunu söylemek zorundayım.Türkülerimiz kimsenin tekelinde değil, herkesin ağzına yakışır şekilde olmalı.Siz dinleyenlerimizden ricam yemek yaparken nasıl pirinçten taşları ayırıyoruz bu ayrımı yapmalısınız. İnşallah mesajım gerekli yerlere gider" dedi. 

Renkli görüntülerin yaşandığı gecede Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da Onur Şan’ı ilçede görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ocaklı, "1 ile 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan iki yıl pandemi nedeniyle ara verdiğimiz 33'üncü Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Şenliği'ne yurdumuzun dört bir tarafından vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

Şan konser sırasında sevenleriyle bol bol da fotoğraf çektirdi. 

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124