Kumpas


Kumpas, senaryo ya da ayak oyunları…

2015 seçim yılında ana konu anayasa değişikliği.

15 Temmuz darbesi gerçekleşmiş olsaydı 82 anayasası tekrar revize edilecek, sistem ila nihai kendisini koruma altına almış olacaktı, şimdi ne oldu, ya da olan ne?

Hiç kimse yeni anayasadan söz etmiyor.

% 24 azamı tavana ÇAKILMIŞ olan CHP, ya da kurucu irade zihniyeti halkın desteğini alamıyor.

Son belediye seçimlerinde çok benzemezli siyasi aktörleri bir araya getirdiler, yinede iktidardaki hükümetten daha yüksek oy alamadılar, aldıkları belediye seçimleri de şaibeli…

Çok benzemez ittifak birlikteliği denenmiş olan ilk organizasyon değil.

CHP İstanbul ve Ankara belediyelerini almış oldu ya sonrası.

CHP’nin bu illerdeki oyu malum, çatlasa %24 ülke ortalamasından yukarıya çıkamıyor.

Bir akıl,ya da cumhuriyetin kurucu iradesi veya da Londra menşeili bir yapı sahne alıyor…

Yerelde alınmış olan belediye başkanlıkları bir başarı tablosu gösterilerek sanki ülke genelinde çakılı olduğu %24 oy bandını aşmış gibi bir algı oluşturulmak için CHP içinde bir oyun oynanıyor.

Unutulmuş, köşeye atılmış muharrem ince ki kendisi daha önce seçilemez isem köyümde tavuk beslerim demecini vermişti.

Muharrem ince üzerinden bir beştepe ziyareti tartışmaya açıldı, umduklarını bulamayan bu operasyon şimdi soğutulmaya bırakıldı.

Tam bu sırada, yani chp’nin amiral gemisi dediği gazete aracılığı ile sahneye konmuş olan proje patlayınca ali babacan sahne aldı, ak partide bakanlık yapmış, vekil olduğundan sonra sürekli icracı olan şahıs TV ekranlarından, milletin gözüne bakarak, aymazca 2011 sonrası ak partideki çizgi değişikliği nedeniyle soğumaya başladığını deyiverdi…

Yani 17-25 Aralık ve fetönun ayakkabı operasyonları sonrası ak partinin bu terör yuvası yapıya savaş açtığında babacan; ak parti ile arasına bu yol değişikliği nedeniyle farklılık oluştuğunu deyiverdi.

Fetö terör örgütü, 60 darbesi sonra darbeciler tarafından, yani darbeci askerler ve NATO tarafından kurulmuş, kollanmış ve devlet içinde neşet bulması sağlanmış bir örgüt olarak ak partinin kuruluşunda; ak parti teşkilatları içinde bir virüs gibi yerleşmiş alçak yapı, bu yapılanmadan sonra chp’yi dizayn etmiş, Baykal kaset operasyonu ile kılıçtaroğlu başkan edilmiştir.

Ekrem İmamoğlu İstanbul büyük şehir başkanı olarak seçimi kazanmış, diğer bir deyim ile sanki ülke genelinde bu ittifak % 50 barajı aşmış algısını oluşturarak uzun vadede chp ‘nin çakılı olduğu %24 oy tavanı aşılmış algısı oluşturularak cumhurbaşkanı seçimlerine imamoğlu’nu pazarlamak isteyenler bu operasyonun sahipleridir.

Fetö ya da hamisi olan ABD şimdi bu kafa yapısı ile ne yapmak istiyor?

28 şubat sonrası partileri dizayn eden irade ak partinin vesayet ile hükümet olmasını sağlamış, 28 şubat darbesi sonrası kurulan ara hükümet döneminde yapmış oldukları tüm zemin düzeltme çalışmaları sonrasında, fetö için uygun gördükleri siyasete gir ve resmen devlet ol emri üzerine sahaya dahil olan fetö çetesi; ak partinin, daha doğrusu sayın Erdoğan’ın dik duruşu ile derdest edilince kızılca kıyamet kopmuş, toz pembe olarak pazarlanan ülke şimdi kaos var, ülke çıkmazda algısı ile operasyon üstüne operasyonları yaşadı.

1918 sonrası işgalciler ve bu işgalciler ile işbirliği içinde olan yerli işbirlikçiler sahne alınca Erdoğan yalnız kalakaldı diyebiliriz.

%24 oy tabanı olan CHP, alavere dalavere ayak oyunları ile sanki ülke genelinde %50 seçilme barajını aşacakmış imajını vermek için her türlü hileyi işleme sokmaktan asla çekinmiyorlar.

Chp bu operasyonlarda sadece operasyon sahası olarak işlev görüyor.

Baykal, kaset operasyonunda varan 1, varan 2 varan 3 sesleri karşısında selam duran, akabinde bu işin ardında fetö yok deyiverdi.

Aynı CHP şimdi ince ince operasyon yiyor, üstelik kendilerinin amiral gemisi dediği gazete kanlıyla bunlar olurken, asla ve asla fetö diyemiyorlar.

CHP operasyonu ile ne murad edilmiş şimdilik karanlıkta, ali babacan ve davutoğlu’nun parti olarak sahne almaları projesi belli ki ak partiden %1 veya 2 lik bir oy tırtıklaması amaçlanarak fetöya sadık, yani nato’ya sadık bir başkanı sandıktan çıkarma gayretleri sahneleniyor.

Son seçimlerde şer ittifakının aldıkları toplam oy oranı %47 taban ve bu tabanı kalıcı kabul eden operasyon baronları, ak partiden oy koparmaya çalışacaklar, ali babacan ve davutoğlu’nun alacaklarını tahmin ettikleri %1-2 oy ile % 50 baraj eşiğini aşmaya çalışıyorlar.

Meclis bu oyunları görür mü bilmiyorum, meclis yeni anayasa yazımı için çalışmaya başlar mı bilmiyorum, meclis tercihli 5 seçenekli belediye ile 3 katı vekil adayı ile seçimler için yasa değişikliği yapar mı bilmiyorum, bildiğim bir şey var oyun kurucular, milat olan 15 Temmuz kalkışması sonrası tezgâhlarını eskisi gibi çalıştıramayacaklar.

Sonuç olarak yeni anayasa, hem de sivil anayasa şart…

Evren adının sokaklardan silinmesi yetmez, onun dayattığı anayasanın çöpe atılma zamanı…

YORUM EKLE

banner46

banner40