Bir dönem herkes onun müziklerini dinliyordu... O ise huzuru yaylalarda buldu

Bir dönemin en efsane isimlerindendi hiç şüphesiz o sanatçı. Hatta Bu akşam ölürüm adlı parçasıyla intihar eden birçok kişinin olması sebebiyle oldukça eleştirilmişti de. İşte o ünlü şarkıcı Murat Kekilli şimdilerde yaylada huzuru arıyor.

Birçok şarkısıyla dillere pelesenk olan Murat Kekilli uzun zamandır ortalıkta görünmüyordu. Pozantı yaylalarında yer alıp mütevazı bir hayata çekilen Kekilli artık hayatını ailesiyle birlikte geçiriyor.

Nerelerdesin sen Murat Kekilli?

Ailesiyle birlikte Adana’nın Pozantı İlçesi Akçatekir yaylasında, Torosların eteklerinde yer alan mütevazi yayla evinde tatilini yapan Murat Kekilli, tüm bestelerini yaylada yaptığını belirtti. Kekilli, kendi elleriyle diktiği meyve ve ceviz ağaçlarıyla vaktini geçiriyor. Yayla yaşamında çıkarsız samimi ve içten dostluklar bulduğunu söyleyen Kekilli, “Tatil demek sadece Bodrum’a Antalya’ya gitmek değildir. Kafasını dinlemek tazelenmek isteyen yaylaya çıksın. Trafik ve gürültüden uzak, huzuru yaylada buldum. Buraya geldiğim her zaman felsefik ve duygusal anlamda yenilenmiş hissediyorum. Burada beynimden süzülen cümlelerde gitarımın telinden akustik ve nağmeler birbiri ardına dökülüyor” dedi. 

Kekilli, “İnsanlar tatil zamanı geldiğinde genel Ege ve Akdeniz’deki tatil beldelerini tercih ediyorlar. Ben ise çocukluğuma dönüp mahalle kültürünün hala yoğun hissedildiği insan ilişkilerinin dijital ortamlardan biraz olsun, uzaklaştırıp birebir yaşandığı bu ortamı seçiyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16