Demet Şener'den İbrahim Kutluay'a şok!

Demet Şener, anlaşmalı olarak boşandığı İbrahim Kutluay aleyhinde, iki çocuğunun nafakasını ödemediği iddiasıyla ihtiyati haciz kararı aldırdı ve icra takibi başlattı.

Demet Şener'den İbrahim Kutluay'a şok!

Demet Şener ve İbrahim Kutluay, 25 Mart’ta İstanbul 4. Aile Mahkemesi’nde “anlaşmalı” olarak boşanmış, mahkeme boşanma protokolü gereği Kutluay’ın Şener’e 3 milyon lira tazminat ile iki çocuğuna toplam 32 bin 500 lira iştirak nafakası ödemesine karar vermişti.

İkili yeniden mahkemelik oldu. Demet Şener, çocuklarına 1 Nisan’da ödemesi gereken 32 bin 500 liralık iştirak nafakasını ödemediği gerekçesiyle eski eşi hakkında icra takibi başlattı. 

1 Mayıs’ta ikinci ayın nafakasını da ödemediğini dava dilekçesinde anlatan Şener’in avukatı, “Devam edecek olan diğer ayların nafakasını da ödememe tehlikesi bulunmaktadır. Bu nedenle ihtiyati haciz isteme zorunluluğu doğmuştur” dedi.

Haciz kabul edildi

Mahkeme haciz talebini kabul etti. Demet Şener, ihtiyati haciz kararının hemen ardından, İbrahim Kutluay’ın kendisini tehdit ettiği ve hakaret ettiği iddiasıyla korunma talebinde bulundu.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dilekçede şöyle denildi: 

“Davalı, boşanma kararının ardından üzerine düşen edimlerini yerine getirmemiştir. Demet Şener de hukuki yola başvurmuştur. Kutluay bunun üzerine Demet Şener’i aramış, hakaret ve tehdit etmiştir. Bununla yetinmeyip onun evine gelmiş ve rahatsız etmiştir. Davalı eve istediği gibi girip çıkmaya çalışmakta, artık özel hayata müdahale edecek derecede rahatsız etmektedir. Davalının sözlü ve psikolojik şiddet eylemleri giderek artmaktadır. Demet Şener, davalıdan kendisi ve çocukları için korkmakta ve endişe duymaktadır.”

Korunma talebi

Talebi değerlendiren İstanbul Aile Mahkemesi, 1 ay süreyle İbrahim Kutluay’ın Demet Şener’e yönelik şiddet tehdidi, hakaret ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, evine ve işyerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi. 

Demet Şener, haciz kararı sonrası eski eşinin tehdit ve hakaretlerine maruz kaldığı iddiasıyla korunma talebinde bulundu.Demet Şener'in bu hamlesinden sonra İbrahim Kutluay'dan açıklama geldi. Avukatı aracılığıyla suçlamaları reddeden Kutluay eski eşine şu sözlerle cevap verdi; Nafakalarla ilgili ödemeler icra takibi başlatılmadan evvel yapıldığı halde, İstanbul 18. İcra Müdürlüğü’nün 2019/16433 Esas sayılı dosyasından tarafıma ödeme emri gönderilmiştir. Bu icra takibinin, hukuka aykırı nitelikte ve açıkça kötü niyetli olması sebebiyle, tarafımca İstanbul 6. İcra Hukuk Mahkemesi’nin 2019/334 E. dosya numarasıyla icra takibine itirazlarımın kabulüne dair şikayet davası açılmıştır.

Bu nedenlerle;Hayattaki tek işi, bitmiş boşanma davası üzerinden meşhur kalmaya devam etmeye çalışmak olan ve bu sebeple ödenmiş nafakaları bile ödenmemiş göstermeye çalışan zihniyete yazıklar olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER