Milli Kıbrıs Planı Devrede

Sancaktar Medya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine temsilcilik açıyor. Bu heyecanlandıran haberi sizlerle paylaşmanın onurunu, mutluluğunu yaşıyorum. İmtiyaz sahibimiz Muhammed Tayyar Türkeş dün öğle saatlerinde müjdeyi verdi. Bursa'nın ve tüm Türkiye'nin sesi olmuş Sancaktar Medya Kıbrıs'ta da bulunmaya karar vererek Kıbrıs'ın sorunlarını da tüm Türkiye'ye duyurmaya ve Kıbrıs'ı gözümüzden kaçırmak isteyen hainlerin planlarını sekteye uğratmak için  Sancaktar ailesi Milli Kıbrıs Planını devreye soktu. Burhanettin Türkeş öncülüğünde başlayan hareket Muhammed Tayyar Türkeş'in aldığı milli kararlar doğrultusunda Sancaktar Medya Grubu ailesi büyüyor. büyürken de bölge bölge Basım ve Yayım üzerinden milli mücadelesini vermeye devam ediyor.

Takipçilerimden bir kısmı bu milli aileyi tanımayabilir. Ama Bursa'da tanımayan yoktur. Bilhassa Oda TV sürekli olarak Sancaktar ailesini hedef yapar ve bu milli grubu halkın nezdinde küçük düşürmek ister ki başarılı olamadı olamaz.  Peki, neden?

Şimdi size Sancaktar Ailesi ile ilgili bir bilgiyi paylaşmak istiyorum..

Akın İpek’in bir dönem sahibi olduğu Bugün TV’ye, TMSF tarafından FETÖ suçlamasıyla el konulmuştu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise el konulan medya organlarının satışı yapılmaya başlandı.

Bugün TV'nin uydu ve kablolu yayın lisans haklarını, Bursa’nın yerel medya organlarından Sancaktar Medya Grubu satın aldı.

Sancaktar Medya artık Burhanettin Türkeş ve M. Tayyar Türkeş'e satılmıştı. Sancaktar Medya Grubu kamuoyuna satış süreci ile ilgili açıklamasını şöyle duyurmuştu.

17-25 Aralık'ta kamu gücünü kullanarak seçilmiş hükümeti devirmeye çalışan, 15 Temmuz'da da alçak darbe girişimi ile bütün ülkeyi işgale kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü'nün, yayın organları birer birer millileşiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli medya hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atıldı.

Milli iradenin sesi olan Sancaktar Medya, darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve TMSF'ye devredilen FETÖ'nün yayın organı Bugün TV'nin uydu ve kablolu yayın lisans haklarını satın aldı.” şeklinde duyurulmuştu.

O günden bu yana Bursa TV, Bursa Sancak Gazetesi Sancak FM, Mah Medya olarak devam ediyor. Ve şimdi Bursa Sancak Gazetesi radikal bir karar alarak milli hareketini jeopolitik bir şekilde genişletmeye devam ederek elimizden alınmak istenen Kıbrıs siyasetinin ve halkının da nabzını tutacak.

Hayırlı ve uğurlu olsun...

YORUM EKLE

banner124