Şahin ve Doğan SLX'lerde ikinci el piyasası cep yakıyor

Dolardaki artış ile birlikte uzmanlar ikinci el piyasasına yansımadığını söylese de ikinci el araçların fiyatları uçuk rakamları fırladı. Modası hiç eskimeyen Tofaş marka otomobillerden Doğan ve Şahin için ise fiyatların önüne geçilemez oldu.

Şahin ve Doğan SLX'lerde ikinci el piyasası cep yakıyor

İkinci el araba piyasasının canı haline gelen internet sektöründe Doğan ve Şahin marka TOFAŞ arabalar 30 bin TL'nin üzerinde satılıyor.

Dolardaki artış ikinci el arabaların fiyatlarının zamlanmasına etki etti mi?

Uzman görüşler bu konuda araçların TL üzerinden satıldığını ve bu yüzden artış söz konusu olmadığını söyleseler dahi vatandaş böyle düşünmüyor gibi.

Dolardaki artışı fırsat bilen araç sahipleri, otomobil fiyatlarını yükseltti. Bir ay evveline kadar 20 bin liradan alıcı bulan kuş serisi Şahin ve Doğan modelleri, şimdiler de 30 bin lirayı buldu. 

Şahin, Doğan, Serçe araçlarının ikinci eli çok pahalı

Dolarda yaşananan artış otomobile de yansıdı. Kuş serisi Şahin, Doğan ve Serçe model otomobillerin fiyatları tavan yaptı. Doların yükselmesini fırsat bilen otomobil sahipleri, bir ay önceye kadar 20 bin lira olan fiyatları 30 bin liraya kadar çıkardı. İnternet üzerinden satışa sunulan araçları inceleyenler ise gözlerine inanamadı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124