Alparslan Türkeş’in Adı Yaşayacak

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başkanlığında gerçekleştirilen Ocak ayı meclis toplantısında Alparslan Türkeş’in adının Yunuseli ile Güneştepe arasındaki caddeye verilmesi yönündeki madde, oy birliğiyle kabul edildi.

Alparslan Türkeş’in Adı Yaşayacak

Caddenin yeni tabela açılış törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da katıldı. Yunuseli’nde vatandaşa hitap eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bursa’da anlamlı bir açılışı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Burası sadece Osmangazi’nin trafiğine nefes aldıracak bir yer olmayacak. Aynı zamanda Bursa’da Cumhur İttifakı’nın, sağ duyunun, milli birlik ve beraberliğimizin de sembol bulvarı olacak.

Bu hizmetin yapılmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da belediye olarak Bursa’da büyük işler yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bütçesi ve kurumsal yapısıyla Türkiye’nin en güçlü belediyesi olduklarını ifade eden Dündar, “Şehrimize, tarihimize ve değerlerimize sahip çıktık. Kültürel, sosyal ve manevi değerlerimize sahip çıktık. Birlikte çalıştık, birlikte ürettik ve birlikte başardık. Osmangazi ve Bursa’yı dünyaya açtık. Rauf Denktaş, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş gibi değerlerimizin isimlerini caddelerimize vererek ölümsüzleştirdik” diye konuştu.  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve beraberindeki protokol, Alparslan Türkeş Caddesi’nin açılış kurdelesini kesti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16