Ayetlerin sesi şehitler için yükseldi

Bursa Dadaşlar Derneği tarafından her yıl düzenlediği Kuran-ı Kerim Ziyafeti’nin 9.’su, bu yıl Dikkaldırım Mihraplı Camii’de gerçekleştirildi.

Ayetlerin sesi şehitler için yükseldi

Programa başta Bursa İl Müftüsü İzani Turan olmak üzere, Osmangazi Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Mihraplı Külliye Camii İmam-Hatibi Hasan Akdağoğlu, Kükürtlü Süleyman Çelebi Camii İmam-Hatibi Hıfzı Çakır, İsmail Hakkı Kuran Kursu Öğreticisi Ayhan Polat, Mihraplı Külliye Camii Başimam Hatibi Musa Coşkun, Dikkaldırım Hicret Camii İmam-Hatibi Selçuk Köse, Şehreküstü Camii İmam-Hatibi M. Lütfü Taşçı, Mihraplı Külliye Camii Müezzin Kayyımı Hüseyin Alemdar ve Mihraplı Camii Müezzin Kayyum İsmail Salim ile Bursa prokolü katıldı. Program, 12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu, İstiklal Marşı’mızın kabulü, Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen düzenlendi.

“TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖRDÜLER”

Programla ilgili Sancak Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Bursa Dadaşlar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kaya, “Bugün yine şehitlerimizi yad etmek, onlara olan vefa borcumuzu ödemek adına 9. Geleneksel Kuran-ı Kerim Ziyafeti’ni düzenledik. Bu programı yapmaktaki amacımız; Türk insanı doğar, beşikte büyür, asker olur. Asker olduktan sonra da vatanı, milleti, bayrağı için şahadet şerbetini içer ve şehit olur. Bizlerin daha rahat, daha müferrih bir yaşam sürmesi için… 1914’ten günümüze kadar bu millet için şahadet şerbetini içen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim milletimize zeval vermek isteyenlere fırsat vermesin. Bu art niyetli kişiler Türk milletinin Sakarya’da, Çanakkale’de nasıl tokadını yedilerse, bugün de aynı şekilde Afrin’de yemekteler. Dünyada hiçbir millet yoktur ki tankın, tüfeğin önüne kendisini atsın. Bu yalnızca Türk milletine ait bir özelliktir… bugün bütün dünya Türk’ün gücünü bir kez daha görmüştür. Dualarımız Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanca mücadele eden Mehmetçiğimizle” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11