Bursa sağlıkta marka olacak: Türkiye'de ilk ve tek olacak

Vali İzzettin Küçük, Turizm Platformu’nun düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısına katıldı. Sağlık turizminde Bursa’nın marka kentlerden biri olduğunu hatırlatan Vali Küçük, Türkiye’de tek olan Alternatif Tıp Merkezi’nin Ekim ayında hizmete gireceğini belirtti.

Turizm Platformu’nun her ay düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısının konuğu Vali İzzettin Küçük oldu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Bursa Turizm Platformu Koordinatörü Hasan Eker, turizme katma değer katabilmek adına yapılan ve yapılabilecek olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eker’in sunumunun ardından yapılacak olan çalışmalar hakkında brifing veren Vali İzzettin Küçük, Bursa’nın bir müze şehri olduğunu ve gayretli bir şekilde müzelerin tanıtımının yapılması gerektiğini ifade etti. Sağlık turizminin de Bursa için önemli olduğunu belirten Vali Küçük, Türkiye’de tek olan Alternatif Tıp Merkezi’nin Ekim ayında hizmete sunulacağını dile getirdi.

TURİZM NEFES ALACAK

Bursa turizmine nefes aldıran çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Vali İzzettin Küçük, “En önemli turizm alanlarımızdan Gölyazı’da park sorununu hallettik. 2 bin araçlık park yeri var. Yine aynı şekilde Saitabat’ta park sıkıntısını hallettik. Bunlar, gelen turistlerimizin yıprandığı temel nirengi noktalarıydı. Gelen turistleri pişman ettiren sorunları hallettik. Uludağ’da yol çalışması devam ediyor. Haklı olarak yol çalışmalarından rahatsız olan vatandaşlarımız var. Son 6 km’lik kısım bu sene bitiyor. Kalan kısımlar belediye hudutları içerisinde. Ana parkların haricinde cep parklar da oluşturduk. Ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Uludağ’ın bu sezonu daha da iyi olacak” dedi.

TÜRKİYE’DE TEK

İzzettin Küçük, Bursa’nın müzeleriyle ünlü bir şehir olduğunun altını çizerek, bu eserlerin tanıtımının yapılması için yoğun gayret içerisinde olduklarını söyledi. Sağlık turizminde de Bursa’nın en iddialı şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Vali Küçük, “GETAT Alternatif Tıp Merkezi inşallah Ekim ayında açılıyor. Türkiye’nin ilk ve tek hastanesi 15 branşta Refleksoloji, Kayroterapi, Mezoterapi ve benzeri geleneksel tıbbın tedavilerinin olduğu, tamamen doktorların uzman olarak çalıştığı bilimsel ama Sağlık Bakanlığı çatısı altında Türkiye’nin ilk ve tek hastanesi olacak. Bu da bizim sağlık turizmimizi etkileyecektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16