Bursa Sancak Cudi Dağı’nda

Ağaç bile pek yok üstünde. İsmi Cudi dağı. Toprağı verimsiz, sebze meyve yeşermez. Üzerinde evler de yok. Kuşlar bile uğramazlar yolları düşmezse. Lakin vatan, burası Türkiye. Bursa Sancak onlarca can verilip düşmana teslim edilmeyen Cudi’ye gitti.

Bursa Sancak Cudi Dağı’nda

GÖRÜNMEZ ÖLÜM ALETLERİ

Bursa Sancak Gazetesi son dönemde terörle mücadele operasyonlarında büyük bir başarı göstererek bölücü terör örgütü PKK’ya dünyayı dar eden Mehmetçiği Şırnak’ta ziyaret etti. Ziyaret sonrası bölgede yapılan operasyonlar hakkında bilgiler alan Sancak muhabirleri, bugüne dek binlerce şehit verdiğimiz Cudi Dağı’na giderek keşif yaptı. Terörle mücadele operasyonları kapsamında dağ delik deşik hale gelerek adeta teröristlere mezar edilmiş durumda. Özellikle Aselsan tarafından geliştirilip üretilen silahlı ve silahsız hava araçları hainlere göz açtırmıyor. Öyle ki SİHA ve İHA’ların bölgede gözlem yapması kimse tarafından farkedilemiyor. Çünkü araçlar gözle görülemeyecek yüksekliklerde uçuyor ve nokta atışı yapıyor. SİHA ve İHA’lar sayesinde Cudi Dağı tarihinin en güvenilir zamanlarını yaşıyor.

PROFESYONEL ASKERLİĞE GEÇİLMEK ÜZERE

Şırnak’ta dikkat çeken en önemli hususlardan biri de profesyonel askerlik konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Meclis’in gündeminde olan bu konu hayata geçirilmek üzere. Zira bölgede operasyonel anlamda görev yapan askerlerin tamamı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin rütbeli personelleri. Jandarma Özel Harekat askerlerinin hepsi Uzman Çavuş ve Astsubay rütbelerine sahip. Terörle mücadelede rütbeli personellerin etkisi ise oldukça büyük. Çünkü eskiden operasyonlara vatani görevini yapmak için zorunlu askere gelen erler götürülüyordu. Dolayısıyla her yıl askerler değiştiği için bölgenin coğrafi ve fizyolojik konularına kimse hakim değildi. Yani  askerler ömürlerinde ilk defa geldikleri Cudi Dağı’nda teröristlerle mücadele etmeye çalışıyordu. Şimdiyse son 5 yılda TSK’ya kazandırılan rütbeli personeller bölgeye yönelik eğitimler alarak teröristlere sığındıkları yerleri mezar ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER