Bursa yepyeni bir yarışma ile tanışıyor! 20 bin TL ödüllü 'Futbol Star' başlıyor

Yepyeni bir televizyon projesi geliyor. Spora gönül veren 12- 15 yaş arası gençler hazır olun. 20 bin TL olan büyük ödül ve ardından hayallerinizin dünyasına açılan kapı... Katılımı tamamen ücretsiz olan Futbol Star yarışması Bursa'da 1,5 aylık periyotlarla her yıl düzenlenerek ülkemiz futboluna katkı sağlamayı amaçlarken gençleri de hayallerine kavuşturmayı hedefliyor.

Bursa TV'de de ekranlarda yaynlanacak olan Futbol Star programı ile ilgili bilgiler ise şöyle:

“Bursa yepyeni bir yarışma ile tanışıyor”

“BURSA, FUTBOL STAR'INI ARIYOR”

Şimdi tam zamanı! Bu yarışma ile genç yetenekler, futbol camiasının değerli hocalarının takımlarında yer alarak, rekabet dolu bir atmosferde hünerlerini sergileyecekler...

BURSA FUTBOL STAR YARIŞMASININ AMACI:

Futbol Star” bir televizyon projesi olup, Türk futboluna 12-15 yaş arasındaki keşfedilmemiş yeni yetenekleri kazandırmayı hedefliyor. Bu proje, dünyada ve ülkemizde en gözde spor olan futbol dalında, tanınırlığı olmayan genç yetenekleri futbol kültürüne kazandırmak, gençlere alanlarında deneyimli ve uzman teknik direktörler ile çalışma şansı vererek yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla başlatılıyor. Amaç, kendileri ile aynı yeteneklere sahip olan diğer adaylar ile genç yetenekleri yeşil-sahada mücadele ettirmek ve onları sektörde aranan nitelikli futbolcular konumuna ulaştırmak.

YARIŞMANIN İŞLEYİŞİ:

Programa, elverişli sağlık raporu ile birlikte 12-15 yaş arasındaki futbol ile ilgilenen tüm gençler katılma hakkına sahiptir ve KATILIM ÜCRETSİZDİR! Tüm malzemeler, organizasyonumuz tarafından yarışmacılara temin edilecektir.

YARIŞMANIN FUTBOLCUYA KATKISI:

Gençlerimizin spor faaliyetleriyle sosyalleşme adına toplumumuza kazandırılması, ayrıca futbol üzerinde olan yetenekli oyuncuların türk futbol camiasında yer edinmesini sağlamak.

YARIŞMA SÜRESİ :

Yarışma süreci 1,5 ay olacak ve program her yıl düzenlenecek.

“DÜNYADA SAYGIYLA TANINMAK”

“Özkaynak” modeli uygulayarak, Bu toprakların çocuklarından “Gerçek” profesyonel futbolcular yetiştiren Örnek bir futbol kulübü olarak dünyada tanınmak.

“İLERİ FUTBOL EĞİTİMİ”

Bu Toprakların çocuklarına spor yaptırmak, Sportmen bireyler olmalarına katkı koymak ve İçlerinden Seçilmiş “Doğal” Yetenekli olanlarına, “İleri Futbol Eğitimi” vererek, Onları üst düzey kalite ve kapasitede “Gerçek” Profesyonel Futbolcular olarak Yetiştirmek.

“YOL GÖSTERİCİ İLKELER”

Her profesyonel futbolcu daha ufak bir çocukken futbol oynamaya başladı. Futbol, "Büyüyünce futbolcu olacağım" diyen birçok çocuğun hayalidir. Günümüzde bu hayali gerçekleştirmek için yetenek ve beceri tek başına artık yeterli değil. Bu iki özelliğin yanı sıra antrenman ve eğitime yönelik entegre bir yaklaşımın gerekli olduğuna inanıyoruz.

“GELECEKLERİNE YETENEK KATACAĞIZ”

Çabalarımızın ana odağı olan futbol eğitiminin yanı sıra, akademik ve sosyal olarak gelişmelerine yardımcı olmak ve kişisel gelişimlerinde her bir ve her çocuğu teşvik etmenin kesinlikle gerekli olduğuna inanıyoruz.

“SADECE FUTBOL'DA DEĞİL”

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesine katkıda bulunacağız.

Futbol Star Yarışması'na nasıl kayıt olabilirim?

Futbol Star Yarışması hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için lütfen tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16