Bursa'da halk oyunları final için yarıştı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun (THOF) Bursa İl Temsilciği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Yarışması, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Bursa'da halk oyunları final için yarıştı

Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisindeki kulüpler, Düzenlemesiz ve Düzenlemeli dallarda yarıştı. Düzenlemesiz daldaki Minikler’de Karagöz, Yıldızlar’da Gemlik Halk Dansları GSK ve Karagöz GSK, Gençler’de Gemlik Halk Dansları GSK ve Karagöz GSK, Büyükler’de Koza GSK, Bursa Dans Sanat GSK, Tuana Sanat GSK yarıştı. Düzenlemeli dalda ise Minikler’de Orhaneli GSK, Yıldırım Erikli Spor ve Orbay GSK, Yıldızlar’da Nazende GSK ve Orhangazi GSK, Gençler’de Koza GSK ve Orhangazi GSK, Büyükler’de Koza GSK yer aldı.

DERECELER

Düzenlemesiz daldaki Minikler’de Karagöz Halk Dansları GSK, Yıldızlar’da Gemlik Halk Dansları GSK, Gençler’de Karagöz Halk Dansları GSK ve Büyükler’de Koza GSK 1.’liği kazandı. Düzenlemeli dalda ise Minikler’de Orhaneli GSK, Yıldızlar’da Nazende Halk Oyunları GSK, Gençler’de Koza GSK ve Büyükler’de Koza GSK 1.’liği kazandı.

Yarışmayla ilgili Sancak Gazetesi’ne açıklama yapan THOF Bursa İl Temsilciliği Hakemi Yavuz Kayacıkbaşı, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu kapsamında yapılan Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Yarışması’nı gerçekleştirmekteyiz. Seyircilerle birlikte yoğun bir katılım var. Katılan bütün topluluklara başarılar diliyorum. 16 takım ve 400 sporcunun yarışacağı bu yarışmada başarılı olan topluluklarımız, grup ve final yarışmalarında Bursa’mızı temsil edecekler” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16