Bursa’nın Yeni Marka Değeri

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın yıllardır ihtiyaç duyduğu ve merakla beklediği Osmangazi Meydanı projesini kamuoyuna tanıttı.

Bursa’nın Yeni Marka Değeri

Osmangazi Meydanı, sosyal ve kültürel tesisleri, millet kıraathanesi, otoparkı ve aktivite alanları ile Bursa’nın yeni marka değeri olacak.

Bursa’nın yıllardır ihtiyaç duyduğu ve merakla beklediği Osmangazi Meydanı projesi kamuoyuna tanıtıldı. Lansmanı gerçekleştiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa denilince akla Osmangazi Meydanı gelecek” dedi.

Bursa’nın yeni marka değeri olmaya hazırlanan Osmangazi Meydanı’nın Projesi tüm detaylarıyla Bursa basınına tanıtıldı. Başkan Dündar, 2 bin araçlık otoparkı bulunan yeni meydanı şehrin buluşma noktası olarak lanse ederken, "Bursa denilince akla Osmangazi Meydanı gelecek. Ayrıca Ulubatlı Hasan Bulvarı'nda trafiği yer altına alıyoruz. Osmangazi Meydanı ile Demiryolu ve Merinos birleşiyor. Muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor" dedi.  Dündar, dev projenin tanıtım toplantısında sözlerine, “Şehirleri şehir yapan meydanlarıdır ve şehirler meydanları ile anılır. Biz de göreve geldiğimizde bu düşünce ile yola çıktık. Bursa’nın çöküntü alanı haline gelmiş merkezini yeniden canlandıracak, hem bugünün ihtiyaçlarına cevap verecek hem de Bursa’mıza değer katacak gerçek bir meydan projesi için çalışmalarımızı başlattık” diyerek başladı. Osmangazi Meydanı’nın bölgedeki ulaşım ve otopark sıkıntısını ortadan kaldıracağını da ifade eden Dündar, “Osmangazi Meydanı; 1’inci etabı 1500 2’inci etabıyla birlikte 2000 araçlık kapalı yer altı otoparkı ile bölgenin mevcut ve gelecekteki otopark ihtiyacına cevap verecek” ifadelerini kullandı. Meydanın şehircilik felsefesi ile de öne çıkan bir proje olacağına vurgu yapan Başkan Dündar, “Dönüşüm sadece ağaçlandırıp yeşillendirmek de değildir. Yaşanabilir şehirler oluşturmaktır. Meydan şimdiden Bursa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16