BUSMEK kayıtları Temmuz’da başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) sayesinde vatandaşlar hem sosyalleşiyor hem de meslek ediniyor.

BUSMEK kayıtları Temmuz’da başlıyor

Ücretsiz kurslarıyla geleneksel sanatları insanlara öğretip sevdiren, meslek eğitimleri ile de meslek sahibi olamayan Bursalılara imkan tanıyan BUSMEK, nitelikli eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. BUSMEK bir yandan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını canlandırırken öte yandan çağın gerekli olan bilgi ve iletişim teknolojilerini de kullanarak genç kursiyerlerin ufkunu açıyor.  

Diğer yandan kadınlar da bu sayede gerekli eğitimi aldıktan sonra iş hayatına da atılarak aile bütçesine katkı sağlama imkanı da bulmuş oluyor.

BUSMEK Erikli Mesleki Eğitim Merkezi’nde kurs kayıtları Temmuz ayında başlayacak. Başvuru yapmak isteyenler için Online Başvuru Adresi: busmek.bursa.bel.tr. Deri çanta yapımı, İngilizce, ofis programları kullanımı, yazılım tabanlı muhasebe geliştirme ve uyum eğitimi, kadın elbise dikimi gibi birçok alanda eğitim verilecek. 

Ayrıca vatandaşlar, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörüne yönelik olarak da eğitim alma fırsatı da bulacaklar.

Bunlar: Bilgisayarda kalıp hazırlama. Artistik çizim. Stilistik çizim. Modelistlik. Çocuk giysileri dikimi. Overlok makineci. Düz dikiş makineci.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner45