Demirci’de ‘köy hayrı’ coşkusu

Demirci Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu geleneksel festival Orhaneli’de büyük ses getirdi. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen festival renkli görüntülere sahne oldu.

Yöresel sanatçıların sahne aldığı etkinlikte geleneksel örf ve adetler bir kez daha gün yüzüne çıkarıldı. Açık artırma usulü ile koç satma, örs ve çekiçlerde demir dövme gibi etkinliklerin düzenlendiği etkinlikte yöre sanatçıları da sahne aldı. Köy gençlerinin büyük destekleriyle organize edilen etkinlikte kurulan kazanlarda yöreye ait yemekler pişirildi. Performanslarıyla göz kamaştıran usta sanatçılar katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Demirci Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Can, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

GELENEK BOZULMADI

17 yıldır köyün vazgeçilmezi haline gelen etkinliğin içeriği hakkında bilgiler aktaran Kadir Can, festivalin hız kesmeden sonraki yıllarda da devam edeceğinin bilgisini verdi. Yörenin tanıtılması adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Kadir Can,  “Derneğimiz 2013 yılında kuruldu. 3 yıldır başkanlık yapıyorum. Vatandaşlarımızın destekleriyle güzel bir geleneği sürdürmek istiyoruz. Yöremizi tanıtmak adına güzel bir organizasyon yaptık. Bu bir ekip işi olduğu için özellikle gençlerimizi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER