Erikli'nin içinden çıkan yayın peşine düştük...Gerçekler gün yüzüne çıkacak

Sağlıksız dedik, dinlemediler. Ters ozmos dedik, ciddiye almadılar. İçinden yay çıktı, bu kadarı da olmaz dedik. Bu kadar haber üzerine İl Sağlık Müdürlüğü’nün devreye girmesini beklerdik ancak kimse devreye girmeyince biz gereğini yaptık.

Erikli'nin içinden çıkan yayın peşine düştük...Gerçekler gün yüzüne çıkacak

Erikli’nin 5 litrelik su şişesinin içinden ‘metal yay’ çıkmasıyla, bildiğiniz üzere harekete geçmiş ve bu durumu 8 Mart’ta manşetlerimize taşımıştık. Yaptığımız haberin kamuoyunda da büyük bir yankı uyandırmasıyla beklentimiz İl Sağlık Müdürlüğü’nün resen harekete geçmesiydi. Ancak üzerinden 7 gün geçmesine rağmen müdürlükten umduğumuz hassasiyeti bulamadık.

İŞ BAŞA DÜŞTÜ

Halkın sağlığını tehdit eden bu suya yönelik gerekli tahkikatların yapılması, sorumluların bulunması ve işlem yapılması için bizzat kendi imkanlarımızla hatta kendimizi biraz da zorlayarak İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine ulaştık. İçinden metal yay çıkan 5 litrelik mühürlü şişeyi İl Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Erdinç Şenova ve ekibine teslim ettik. 

SONUÇ, HAYAL KIRIKLIĞI

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi diye gittiğimiz kişilerin Erikli’nin avukatlığını yapar gibi bir tavra bürünmesi, bizleri büyük bir hayal kırıklığına uğrattı… Numuneyi ve aldığımız raporları kendilerine göstermemize rağmen, yetkili kişiler inatla bizi ‘Erikli’nin sağlıklı olduğuna’ inandırmaya çalıştı. Tabi ki gazeteci kimliğimizi bir kenara bırakıyoruz,  Erikli’nin sağlıksızlığını kanıtlayan deliller gün yüzüne çıkıyorken, Bursalı vatandaşlar olarak kimse bizi Erikli’nin sağlıklı olduğuna inandıramaz!

MERAKLA BEKLİYORUZ…

Temennimiz odur ki halkın sağlıyla oynayan bu firmanın gerçek yüzü herkes tarafından görülsün. Zira su yaşam kaynağıdır ve yaşam süremizi kısaltan, sağlığımızla oynayan bu su firmasına ‘dur’ deme zamanı gelmiştir! İşte halkın sağlığıyla oynayan bu firmanın gerekli analizler ve soruşturmalar yapılarak bize göre kapatılmasını gerektirecek bu suçun cezasının, ilgili makamlar tarafından nasıl bir yaptırıma tabi tutulacağını kamuoyu olarak merakla bekliyoruz…  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER