Festival heyecanı devam ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, ikinci gününde de göz kamaştıran etkinliklerle devam etti.

Festival heyecanı devam ediyor

Her evi sanatla buluşturmak adına yola çıkan Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 23. Uluslar arası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

13 ülkenin katıldığı festivalin ikinci günü de renkli görüntülere sahne oldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Adile Naşit Tiyatrosu’nda düzenlediği ‘Zaman Avcısı Kargalar’ adlı oyunu tiyatro severleri adeta mest etti . Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu tarafından kaleme alınan ‘Zümrüd-ü Anka’ adlı oyun ise Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) yerleşkesinde sahnelendi.

İzmir Tarla Faresi Tiyatrosu tarafından düzenlenen ‘Neşe Dolu Bir Masal’ adlı sahnesi ise dakikalarca ayakta alkışlandı. Ukrayna Z.M.U. ekibi ise ‘Küçük Deniz Kızı’ adlı oyunla Akpınar Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. Ünlü Çocuk Edebiyatı Yazarı Yalvaç Ural ise Korupark AVM’de düzenlenen imza gününde hayranlarıyla bir araya geldi. 23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, yarın düzenlenecek birbirinden güzel gösteriler ile devam edecek.

Yarın düzenlenecek olan festival programı ise şu şekilde;

10:30 Yalvaç Ural – İmza Günü – Akpınar Kültür Merkezi

11:00 Batalo UNCC – ILL LEDIMATE – Uganda – Adile Naşit Tiyatrosu

11:00 Luıgı Cıotta – Palyaço ve Fiziksel Komedi - İtalya – BKSTV Sahnesi

14:00 Bursa Devlet Tiyatrosu – Akıllı Sincap ve Sinco – Görükle Gençlik Merkezi

16:00 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi – Mevsimler – Akpınar Kültür Merkezi

19:00 Yukı Puppet Works – Japonya – Korupark AVM


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER