“Işık geçirir kurşungeçirmez”

Mermer ürünlere yeni bir boyut kazandıran Ay Kardeşler Mermer, kurşungeçirmez mermer üretti.

1982 yılından beri Bursa merkezli olarak, mermer sektöründe bulunan firma, 6 ayrı mermer ocağı ve 3 üretim tesisi ile hizmet veriyor. Firma, Manisa’da bulunan oniks özellikli mermeri geliştirip, kurşungeçirmez hale getirerek, birçok sektöre katkı sağlıyor.

Ay Kardeşler Firma yetkilisi İskender Burukhamzaoğlu,  Işığı geçiren mermerin kurşungeçirmez bir hale geldiği serüveni, şu şekilde anlatıyor: “Çalışmalar ile ışık geçirme özelliğinin yanında dayanıklılık ile kurşungeçirmez özelliğini nasıl kazandırırız diye çalışmalar yaptık.

Bu özelliği kazandırdık. Noter huzurunda yaptığımız denemeler ile mermerimizi tescilledik.” Burukhamzaoğlu, oniks mermerin özelliklerine de değinerek, “Bu mermerin kristalize etkisinden kaynaklı boşluklardan dolayı, kurşunun sekmesini engelliyor, kendi içerisinde absorbe ediyor” ifadelerine yer verdi.

Geliştirilen ürün ile can ve mal güvenliğinin tehdit altında olduğu sektörlerde büyük bir rahatlama sağlayacağını düşünen firma yetkilisi, emniyet güçlerinin iç mekanlarında, kuyumcuların tezgahlarında, eğlence yerlerinin ve ofislerin iç ve dış cephelerinde kullanılarak, daha güvenli bir ortamda çalışma sunacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40