İşte Mevsim Geçişi Hastalıklarına İyi Gelen Şeyler

Havaların yavaş yavaş soğumaya başlaması ile mevsim geçişlerinin ve dengesiz havaların başlaması, birçok insanın sağlığını bozuyor. Başlayan salgın ile evlere bir kişinin taşıdığı mikrop, tüm ailenin hasta olmasına neden oluyor. Mevsim geçişleri hastalıklarından geçtiğimiz günlerde bahsetmiştik. Grip de bunlardan sadece biri. Şimdi de bu hastalığı en rahat şekilde atlatabilmek için yapılabilecek şeyleri anlatacağız.

İşte Mevsim Geçişi Hastalıklarına İyi Gelen Şeyler

Gribe iyi gelen doğal şeylerin başında meyve sebze ve bitki çayları geliyor. İçilen bitki çayları, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Böylelikle hastalık kolayca vücuttan atılabiliyor.

Zaten normalde vücudumuz için oldukça önemli olan su, bu dönemlerde daha da ön plana çıkıyor. Bu dönemlerde vücudun su ihtiyacını da en iyi bitki çayları karşılıyor. Gribe ve boğaz ağrısına en iyi gelen çaylardan biri ise ıhlamur.

 Soğuk kış aylarında, içinizi ısıtacak bir ıhlamur sizi hastalığın pençesinden kurtarabilir. Özellikle içerisine bal eklendiğinde, şifa deposu haline gelen bu çayı, kış aylarında vazgeçilmezlerinizin arasına alabilirsiniz. Bitki çayları boğaz ağrılarını ve öksürüğü de hafifletiyor. Grip esnasında sindirimi zor yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Vücut bu tip yiyecekleri sindirirken daha yoğun enerji harcadığı için sizi daha güçsüz kılar. Peki gripken hangi yiyecekleri tüketmelisiniz?

Bu hastalığa yakalandığınızda, mantar gibi, selenyum gibi beyaz kan hücrelerinin hastalıkla mücadele etmesine yarayan, lifin gibi, hücrelerin enfeksiyonları ile savaşan maddeler üreten yiyecekler tükettiğinizde, vücudun grip ile savaşmasına yardımcı olursunuz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40