Kahramanlarımızı Anlatan Sergi

Dünyada bir ilk olan su altı karakalem çalışması, “Cumhuriyet’e Saygı, Mehmetçiğe Moral” adıyla Kaplıkaya Cazibe Merkezi Tünel Akvaryum'da hayat buldu.

Kahramanlarımızı Anlatan Sergi

Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören sergide, Cumhuriyet kadınları ön plana çıkartıldı.

Sergide, Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele döneminin önde gelen kadınlarından Şerife Bacı, Nene Hatun, Çete Emir Ayşe ve Halit Onbaşı başta olmak üzere birçok kahramanın resimlerinden oluşan 16 adet kara kalem çalışması yer aldı.

Yapılan bu çalışma ile kadına şiddete de tepki gösterildi. Diğer yandan, Tünel Akvaryum’da görevli olan Ömer Avcı, “ Sergi herkes tarafından gezilip görülsün diye Cumhuriyet Bayramı’nda ücretsiz olarak ziyarete açtık. Vatandaşlar tarafından olumlu yönde tepkiler aldık.

Bu çalışma su altında olduğu için çok zahmetli ve emek isteyen ciddi bir işti. Birçok aksiliğe rağmen başarılı bir şekilde sergiyi zamanında bitirdik. Sergide kullanılan resim kağıtları, özel olarak Ankara’dan getirildi.

Ayrıca bu kağıtların su geçirmeme özelliği var. Böyle bir çalışmaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Herkesi bekliyoruz” diyerek düşüncelerini paylaştı.

TURGAY YEDİDAL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40